היכונו: הפרסומות בדרך לטינדר

טינדר תשיק היום (ב') גרסה חדשה לאפליקציית ההיכרויות שלה, שתכלול לראשונה שירות פרימיום בתשלום חודשי, כך מדווח טק-קראנצ'. נראה שהשירות נמצא בניסיון מזה זמן מה בכמה ערים ברחבי העולם ועתה עומד להפוך זמין לכל המשתמשים.

לפי צילומי מסך ממשתמשים שהשתתפו בניסוי, נראה שהתשלום החודשי על Tinder Plus יקנה למשתמשים שלושה סעיפי תמורה: הראשון הוא כפתור "אחורה" (Rewind), שיאפשר לבטל את השידוך האחרון שהמשתמש החליט לדחות, כדי לאפשר הזדמנות שנייה למי שאולי פסלנו מהר מדי; השני הוא "פספורט" (Passport), היכולת לבחור מיקום בעולם ולקבל גישה לדייטים פוטנציאליים גם במקום שאיננו נמצאים בו פיזית; והסרת פרסומות, שהחברה עובדת בימים אלה על שילובן באפליקציה. מקורות מדווחים כי החברה מתכוונת להציג פרסומות המותאמות במיוחד לאופי האפליקציה, כמו מוניות משותפות בסוף הדייט.

כרגע לא ברור עדיין כמה יעלה השירות, מאחר וכל אחד מהנסיינים דיווח על מחיר אחר שבין דולר אחד לעשרים, אך טק-קראנצ' צופה כי המחיר יהיה 10 דולר לחודש בארה"ב.

קראו גם: טינדר הרג את האהבה, או שלא (הטור של דרור גלוברמן)

דאע"ש נגד טוויטר

תומכי ארגון המדינה האסלאמית החלו להפיץ אתמול ברשתות החברתיות בכלל ובטוויטר בפרט איומים המופנים נגד טוויטר עצמה. בציוצים מופיעה תמונה של מייסד טוויטר, ג'ק דורסי, במרכז כוונת. לצידו מופיע לוגו טוויטר וקריאה לפגוע בעובדי החברה, בשל העובדה שבשבוע שעבר היא פתחה במבצע לצנזור חשבונות תומכי דאע"ש. לפי דיווח באתר Vocativ, את הקמפיין מנהלת קבוצת דומכי דאע"ש מרצועת עזה, המכונה "אל-נוסרא אל-מקדיסיה".

גוגל מתחרטת: אפשר להמשיך להעלות פורנו לבלוגר

הישארו רגועים והמשיכו לטנף את הבלוגים שלכם בשירות בלוגר של גוגל בתכנים פורנוגרפיים. בסוף השבוע ביצעה החברה פניית פרסה בתוכניותיה והחליטה לוותר על שינוי מתוכנן במדיניות שלה שהיה גורם לחסימת בלוגים שכללו חומר בעל אופי מיני.

"קיבלנו המון תגובות, במיוחד על הכנסת שינוי רטרואקטיבי", כתבה ג'סיקה פלג'ו, בכירה בצוות בלוגר, בפורום התמיכה של השירות, "במיוחד על ההשפעה השלילית על יחידים המעלים תוכן מיני בוטה כדי להביע את זהותם".

לדבריה, "חלק מהאנשים ניהלו חשבונות 10 שנים ויותר", ולכן לא הוגן לכאורה שהחברה תכריח אותם להוריד את כל התכנים המיניים שהעלו במהלך השנים לשירות. "אז במקום להחיל את השינוי הזה, החלטנו לחזק את האכיפה סביב המדיניות הקיימת האוסרת על פורנוגרפיה מסחרית". כלומר: כל מי שמעלה תכנים שאינם מוגנים בזכויות יוצרים השייכים לחברות מסחריות יכולים להמשיך ליהנות מהשירות של גוגל.

יותר תוצאות ייעודיות לסמארטפונים בגוגל

שינויים מרחיקי לכת למנוע החיפוש הגדול בעולם: בסוף השבוע הודיעה גוגל על עדכונים בשיטות דירוג התכנים בתוצאות החיפוש.

החל מיום חמישי, יוצגו למשתמשי סמארטפונים יותר תוצאות הקשורות באפליקציות המותקנות על מכשיריהם. כך, למשל, מי שהתקין על הסמארטפון שלו אפליקציית מסעדות יראה בעת חיפושים הקשורים לאוכל קישורים למסעדות המוכרות את סוג האוכל המבוקש ומופיעות באפליקציה.

שינוי נוסף, שייכנס לתוקף ב-21 באפריל, ייתן עדיפות לאתרים בעלי גרסה מותאמת לסמארטפונים ולטאבלטים על פני אתרים הזמינים בגרסה רגילה המיועדת למסכי מחשב בלבד ואינה נוחה לצפייה על מסכי מכשירים ניידים קטנים יותר.

מעבר לכך, עובדים מפתחי גוגל על אלגוריתם המדרג אתרים לפי האמינות שלהם. התוכנה שבנו מנתחת מידע המוצג באתרים ומצליבה אותו מול "עובדות" שהיא מלקטת מהאינטרנט. עובדות שנראה שהעולם מסכים עליהן נחשבות לאמת, ועובדות שסותרות "אמיתות" כאלה מורידות מדירוג האמינות של האתר שמביא אותן.