אנחנו חשופים לאינספור מניפולציות ומושפעים מהן יותר מכפי שאנחנו מסוגלים לדמיין. ומה אם מאחורי המניפולציה עומדת בת הזוג שלנו? הילדים, הקולגות שלנו?

מה תגידו, למשל, כשנספר לכם שיש אתר שמבטיח, באמצעות לינק תמים למראה, לשכנע את האשה ליזום יחסי מין עם בן זוגה או לחילופין ישכנע את הגבר להציע נישואין - כל זה תמורת 29 דולר בלבד? אנחנו מניחים שהתשובה שלכם תהיה "היינו סולדים מזה, כי אלה דברים שצריכים להיות מבוססים על מערכת יחסים בריאה ושיוויונית, ולא על שכנוע. אבל רגע, איך זה יכול לעבוד בכלל?".

יש אתר שמבטיח שהוא מסוגל להשפיע בשבילכם על חברים, הורים, ובני או בנות זוג. קוראים לו The Spinner וחוץ משתי ההצעות על סקס וחתונה, יש גם דברים פחות בוטים - הוא מציע לילדים לסייע להשפיע על ההורים לאמץ כלב, להשפיע חבר מהעבודה למצוא משרה חדשה וחושף מעשנים למה שאמור להשפיע עליהם להיגמל.

על פי יוזמי האתר, זה עובד כך - אתם מקבלים ממפעילי הספינר קישור מאמר גנרי לחלוטין שלא קשור לנושא השכנוע שלכם. ה"מטרה", כך מכנים באתר את הנמען, מקליק עליה, קורא, או שלא קורא, אבל מקבל לטלפון קובץ המכונה קוקי, שמסמן אותו (כפי שנהוג בעולם הפרסום באינטרנט).

מכאן, דרך הפעולה קצת שונה מאיך שמפרסמים לכם כרטיס אשראי או חופשה בחו"ל. קובץ הקוקי אמור לגרום ל"מטרה" ספציפית להיחשף באופן אגבי, לעשר כתבות באנגלית, שאתם כבר בטח מכירים מרחבי הרשת, בסגנון "5 סיבות ליזום סקס", "12 סיבות שהמשפחה שלכם צריכה כלב". כלומר, האב שמסרב לאמץ כלב ייתקל במהלך גלישה סתמית באינטרנט במאמרים שמסבירים את היתרונות של זה, יקליק עליהן וישנה את דעתו.

עבור כל 180 חשיפות של המטרה, על פני 3 חודשים, תתבקשו לשלם 29 דולר. הכתבות "נכתבות על ידי קבוצה של פסיכולוגים במטרה להשפיע על המטרה ברמת התת-מודע", מתגאים ב-Spinner ומסבירים שהכל חוקי.

אנחנו קנינו מהאתר קמפין שכנוע כזה - האם ואיך זה עבד? מי מנהל את האתר, וכיצד הוא מגיב לביקורת? כל הפרטים הערב ב-next, קשת 12, בשעה 23:25