מאז קבלת החלטת בית המשפט בקפריסין על שחרור הנערים הישראלים ממעצר, הופצו ברשתות החברתיות סרטונים ותמונות של הנערים במהלך אקט מיני עם התיירת הבריטית שהאשימה אותם באונס.

בימים האחרונים הועלו הסרטונים לאתרי הפורנו הגדולים בעולם, ועד כה צפו בהם מאות אלפי אנשים. הפצת הסרטונים עומדת כעת במרכז קו ההגנה של התיירת הבריטית, ובכלי התקשורת בבריטניה מצטטים את עורכי דינה שאומרים כי היא הפכה לקורבן של "פורנו נקמה".

"נשאלת השאלה מי הפיצו את הסרטונים ולמה הם לא נחקרו?", אומר עו"ד אנדראס פיטאדיס לאתרים הבריטים, "אני רוצה לדעת מי הדליף אותם ומדוע. ההודעות והסרטונים היו אמורים להיות פרטיים, ועכשיו כל העולם צריך לראות אותם. האישום נגד הלקוחה שלי הוא חמור, אבל העבירה החמורה יותר היא הפצת החומרים הללו. 12 הנערים זוכים לכבוד של גיבורים".  

לסרטונים הייתה חשיבות רבה בשחרורם של הישראלים, כאשר במהלך החקירה עומתה הצעירה עם הסרטונים, ולבסוף היא חזרה בה ואמרה לחוקר כי בדתה את האונס. "קיימתי יחסי מין עם שלושה נערים ונער רביעי ביקש להצטרף", סיפרה בחקירתה, "לא רציתי אז הוא סילק אותי מהחדר. הוא העיף אותי החוצה, ואפילו לא הספקתי לקחת את הנעליים שלי".

בעקבות הודאתה, הנערים שוחררו השבוע וכולם חזרו לארץ, בעוד הבריטית נעצרה על ידי המשטרה המקומית. מאז, כאמור, הסרטונים דלפו לקבוצות וואטסאפ ואינסטגרם רבות ומשם הדרך לאתרי פורנו הייתה קצרה.

לאתרי הפורנו הגדולים יש מדיניות נגד סרטונים שמצולמים ומופצים ללא הסכמה ואפשר לדווח עליהם, אך אין באמת אכיפה יעילה של התופעה ולמעשה ניתן להעלות לשם כמעט כל דבר ללא סינון מראש. בישראל הענישה על הפצת סרטונים ללא הסכמת המצולמות או המצולמים היא עד 5 שנות מאסר. על פי גורם במשטרה, אפשר לחקור את הנערים בארץ, אם תוגש נגדם תלונה. הנערים מכחישים שהפיצו את הסרטונים וטוענים שהצעירה הייתה מודעת מראש לצילום.

עו"ד ניר יסילוביץ' שהמייצג את הנערים מסר בתגובה: "ראשית כל הסרטונים הופצו למרבה הצער עוד לפני השחרור של הנערים. עצם העובדה שעו"ד של המתלוננת מנסה לבצע 'מיסוך עשן' לעובדה היחידה עימה והרלבנטית עימה הוא צריך להתמודד לפיה עסקינן במתלוננת שהעידה עדות שקר, לא תוביל אותו להתחמק מכך שמרשתו צריכה ליתן את הדין על מעשיה הנפשעים וזאת במלוא החומרה המתבקשת בנסיבות העניין".