סרוגים נחל עוז
הפוסט המקורי
אתר "סרוגים", הפונה לציבור הדתי לאומי, קידם הבוקר בעמוד הפייסבוק שלו מאמר מערכת המוקדש לתושבי קיבוץ נחל עוז שספגו בימים האחרונים מטחים כבדים של פצצות מרגמה, מהם נהרג הילד דניאל טרגרמן בן הארבע. בכותרת המאמר, שכתב עורך האתר, אריה יואלי נכתב בין השאר כי 99.9% מתושבי נחל עוז תמכו בהתנתקות ובפינוי יישובי גוש קטיף ולכן היום הם משלמים את המחיר ו"מגיע להם". בפוסט עצמו המילים "מגיע להם" הודגשו עוד יותר ונכתב בהקדמה לטור "מגיע להם: 99.9% מתושבי נחל עוז תמכו בהתנתקות".

יואלי ציטט חבר קיבוץ נחל עוז שהתראיין בזמן ההתנתקות לכתב הארץ ואמר "אנחנו כל כך רוצים שיוציאו את המתנחלים משם, עד שאנחנו מוכנים לסבול ולשלם בשביל זה... בגלל נצרים אנחנו סובלים". יואלי פתח את המאמר בפסוק מספר "קהלת": "חופר גומץ בו יפול" שהפירוש במילים פשוטות הוא: "הבאתם את זה על עצמכם".

יואלי, למעשה, כתב מעין כתב אישום כנגד חברי הקיבוץ: "גם לפני תשע שנים  האשימו בקיבוץ את המתנחלים במצוקת הדיור ובמצב הכלכלי של הקיבוץ ואז מגיעה שורת המחץ של י' (חבר הקיבוץ) שלדבריו, כמו יתר חברי הקיבוץ, הוא רואה בהתנתקות נקודת מפנה שעשויה לחולל פלאים  במשק ולהזניקו לדרך חדשה".

"תשע שנים  אחרי תושבי נצרים כבר לא מפריעים לתושבי נחל עוז, צה"ל סיכל מספר ניסיונות חדירה של מנהרות טרור לישוב ו-99% עדיין לא ביקשו סליחה או הודו בטעות", כתב. לאחר שגולשים הגיבו בתרעומת על הפוסט בפייסבוק מיהר יואלי להסיר את המילים "מגיע להם" מהפוסט ובטור המקורי שינה את המילים ל"לא מגיע להם".

סרוגים תיקון
אחרי התיקון. הגולשים זועמים

יואלי מדגיש שהוא לא מצטער על המאמר, אלא על צמד המילים בכותרת ומסר בתגובה ל-mako: "אותו צמד מילים שהופיעו בכתבה הוסרו תוך זמן קצר מהכותרת, וגם מעמוד הפייסבוק של חדשות סרוגים אליו הועתקו. אנו מתנצלים בפני מי שנפגע מאותן שתי מילים. לא ביקשנו להצדיק רצח של יהודים ולעולם לא נאחל לאף יהודי להירצח חס וחלילה. כתב האישום כנגד תושבי נחל עוז שהודיעו, כי הם מוכנים לסבול למען ההתנתקות ועכשיו שכחו את הצהרותיהם, עומד בעינו. אמרתם שאתם מוכנים לסבול, תעמדו במילה שלכם. אנחנו מצפים גם להתנצלות וחרטה מצידם".

בני סלע, חבר הקיבוץ ורכז הביטחון השוטף מתח ביקורת על המאמר המתלהם של יואלי ואמר בשיחה עם mako, "זה מאמר של טמטום והתלהמות שחבל בכלל להתייחס אליו. מרבית תושבי מדינת ישראל תמכו בהתנתקות. זה כאב גדול לעקור אדם מהיישוב בו הוא גר. לבוא ולומר שמגיע לנו על כך שחברים תמכו פה בהתנתקות זו ממש איוולת. זה מאמר מיותר שחבל שבכלל בא לעולם, אבל שהציבור ישפוט את הדברים".