סמסונג גלקסי נוט 10.1, אייפד
דומים?

סוכנות הידיעות בלומברג מדווחת כי אפל מעוניינת להחזיר אל תביעת הפיצויים שלה כנגד סמסונג, את הטאבלט גלקסי נוט 10.1, בטענה שהוא מפר את זכויות הקניין הרוחני של אפל בנושא עיצוב, את הגלקסי נקסוס, מכשיר הדגל לשנה הקודמת שסמסונג מייצרת עבור גוגל "משום שהוא כולל את גרסת מערכת ההפעלה ג'לי בין" וכן, כ-17 מכשירים נוספים (כולל הנוט 10.1), אשר כוללים תמיכה בעט חרט אך לא נשלחים עם כזה. זאת כשבוע לאחר שסמסונג ביקשה להוסיף למשפט הפטנטים את האייפון 5.

מוזר שאפל תובעת את סמסונג בגין שימוש בעט חרט, שכן המכשירים שלה כלל לא נמכרים עם אביזר שכזה, בנוסף קשה לנו לראות כיצד אפל מצפה להגדיל את הפיצויים מתוך כוונה להכניס לתביעה את הגלקסי נוט 10.1. שכן, העיצוב שלו מבוסס על העיצוב של הגלקסי טאב 10.1 שהמושבעים פסקו שהוא אינו מפר את זכויות הקניין של אפל. שימוע נעשה בביה"מ בסאן חוזה אך טרם הוצא פסק דין בנושא ומשפט בנושא ייקבע לקראת 2014.

צדק פואטי?

ומתביעת פטנטים אחת לאחרת, נפסק כי אפל נדרשה לשלם לחברת וירנט-איקס (VirnetX) סכום של 368 מליון דולר בעקבות תביעת פטנטים הקשורה לשיחות הפייס-טיים (FaceTime), שיחות ווידאו שניתן לבצע בין מכשירי אפל שונים.

יש שיגידו כי מדובר בצדק פואטי וש"אפל טועמת מן הדייסה שהיא בישלה" אך נראה כי תביעת פטנטים הופכים להיות דבר שבשגרה ובטווח הרחוק עלולה להיות לה השפעה הרסנית על עולם הטכנולוגיה.

>> לכתבות נוספות באתר TGspot