בתום כחצי שנה של חיפושים, לפני זמן קצר הודיעה מיקרוסופט על מינויו של סאטיה נאדלה למנכ"ל החברה. במקביל, היא הודיעה על פרישתו המיידית של המנכ"ל היוצא סטיב באלמר ועל הפסקת כהונתו של מייסד החברה ביל גייטס כנשיא.

נאדלה בן ה-46, העובד במיקרוסופט כבר 22 שנה, כיהן בשנים האחרונות כסגן נשיא בקבוצת הענן והמחשוב הארגוני בחברה. הוא למד הנדסת חשמל באוניברסיטת מנגלור בהודו, בה נולד, בטרם עבר לארה"ב בה למד לתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטת וויסקונסין. לאחר תקופה קצרה בחברת Sun עבר למיקרוסופט, בה עבר מספר תפקידים בתחומי המחשוב העסקי והענן. בין היתר, היה אחראי לפיתוח חבילת האופיס המקוונת של החברה ושירות מחשוב הענן Azure, כמו גם התשתית המחשובית עליה רצות פלטפורמות Bing ו-Xbox של החברה.

וידאו: מנכ"ל מיקרוסופט הטרי בראיון ראשון

 

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

"היום הוא יום מכניע עבורי. זהו כבוד גדול עבורי להוביל ולשרת את החברה האדירה הזו שלנו", כתב נאדלה לעובדי החברה. "אמנם, ראינו הצלחות גדולות, אך אנו רעבים ליותר. זותי תקופה מכריעה עבור התעשייה ועבור מיקרוסופט. אל תטעו, פנינו למקומות טובים יותר – הטכנולוגיה מתפתחת ואנו נתפתח איתה ואף נעבור אותה. תפקידנו הוא לוודא שמיקרוסופט תשגשג בעולם בו המובייל והענן הם המרכז". בהודעה הרשמית על המינוי הוא אמר כי תפקידו "להאיץ את יכולתנו להביא מוצרים חדשניים ללקוחותנו מהר יותר" – תחום בו הודה לאחרונה המנכ"ל היוצא בכשלונו.

באלמר, מצידו, צוטט כמברך את נאדלה וקורא לו "האיש הנכון בזמן הנכון". הוא אמר כי "היתה לי הזכות הגדולה לעבוד עם העובדים וסגל ההנהלה המוכשרים ביותר בתעשייה, ואני יודע שהתשוקה ווהרעב שלהם לגדולה רק יגדלו תחת הנהגתו של סאטיה". בסרטון הפרידה שלו מהחברה הוא מוסיף כי "סאטיה הוא מנהיג מוכח עם יכולות הנדסה עמוקות, חזון עסקי והיכולת לאחד אנשים. החזון שלו לדרכים בהן תשמש ותיחווה טכנולוגיה ברחבי העולם הוא בדיוק מה שמיקרוסופט צריכה בעודה נכנסת לפרק הבא של יצירתיות גוברת במוצרים וגידול".

 

במקביל, יעבור מייסד החברה, ביל גייטס, מתפקיד הנשיא לתפקיד "יועץ טכנולוגי", במסגרתו נראה כי יעבוד על מוצרים עתידיים ועתידניים, בדומה למה שעושה מייסד גוגל סרגיי ברין מאז פרש מניהול החברה. "אני נלהב מבקשתו של סאטיה לעלות רמה ולהגביר את מעורבותי בחברה", אמר גייטס בסרטון ההכרזה. "יותר משליש מזמני יוקדש לפגישות עם קבוצות מוצר וזה יהיה כיף להגדיר את דור המוצרים הבא יחד".

 

כזכור, בקיץ האחרון הודיע מנכ"ל מיקרוסופט היוצא, סטיב באלמר, על פרישה מהתפקיד. במהלך שנותיו הרבות בחברה, מייסודה בשנת 1975 ועד כה, הוא נודע בהופעותיו האקסצנטריות ובלתי נשכחות. הוא נהג להשתולל על הבמה, לצרוח ולמחוא כפיים, וגם כיכב בלא מעט סרטוני פרסומת משעשעים למוצרי החברה מאז היווסדה ועד היום.