הסמארטפון של אמזון  (צילום: http://bgr.com/)
מעוררים סקרנות | צילום: http://bgr.com/

ענקית הקמעונאות אמזון הכריזה אמש על אירוע שתערוך בעוד כשבועיים, ובו תשיק מכשיר חדש שלפי כל הסימנים יהיה סמארטפון ראשון מסוגו. ההכרזה מאשרת דיווחים רבים שכבר נפוצו ברשת בחודשיים האחרונים.

בעמוד ההזמנה לאירוע ניתן לראות תמונה של פינה אחת ממה שנראה כסמארטפון או טאבלט, ולצידה הטקסט "הצטרפו למייסד אמזון ג'ף בזוס לאירוע ההשקה שלנו". סרטון בן פחות מדקה המשולב בעמוד מראה אנשים שונים מגיבים בהתלהבות למכשיר שאינו נחשף בצילום. מתנועותיהם ודבריהם על כך ש"הוא זז איתי" נראה כי המכשיר אינו מבוסס על מגע, אלא על תגובה להטיה ולתנועות עיניים של המשתמש.

הדיווח הראשון על סמארטפון מבוסס ממשק תלת-ממדי מבית אמזון הופיע בוול-סטריט ג'ורנל לפני כחודשיים. מקורות סיפרו כבר אז כי החברה מתכננת להשיק מכשיר שיצוייד בטכנולוגיה שתעקוב אחר עיני המשתמש וייצור אשליה של תצוגה תלת-ממדית. ימים בודדים לאחר מכן פרסם הבלוג Boy Genius Report תמונות של מכשיר כזה, בעל 4 מצלמות הממוקמות בפינותיו הקדמיות סביב המסך, בנוסף למצלמה קדמית רגילה לשיחות וידאו וצילום עצמי.

כרגע לא ברור האם המכשיר ישתמש במצלמות העקיבה רק להצגת תמונות בתלת-ממד או שמא גם לביצוע פעולות בממשק - כגון גלילת דפי אינטרנט או פתיחת מסך הנעילה על ידי זיהוי רשתית העין של המשתמש. עם זאת, סביר להניח שמחוות כגון נפנוף ידיים למענה וניתוק שיחות יהיו חלק מהממשק.

ייתכן כי בנוסף לסמארטפון התלת-ממד החלוצי תציג החברה באירוע גם סמארטפון בסיסי יותר. מכשיר כזה, שמתוכנן לפי מקורות שונים כבר זמן רב, יוצע למשתמשים חינם או במחיר אפסי, כאשר החברה תשלב בו את חנויות התוכן שלה ותכסה על מחיר הייצור על ידי קניות של מוסיקה, ספרים, סרטים ואף מוצרים רגילים. אמזון כבר עשתה זאת בעבר עם הטאבלטים בסדרת Kindle Fire, שהוצעו במחירים זולים והגיעו עם מערכת סגורה המבוססת על אנדרואיד אך קשורה לחנויות אמזון.

עוד ב-NEXTER: