ביל גייטס, המייסד שותף של ענקית התוכנה מיקרוסופט, מודה כי עבר להשתמש בסמארטפון הפועל על מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל, לאחר שזנח לאחרונה את השימוש במכשיר שהתבסס על מערכת ההפעלה למובייל של מיקרוסופט, ווינדוס-פון.

"למעשה, לאחרונה אכן עברתי למכשיר אנדרואיד", אמר גייטס בראיון לערוץ החדשות "פוקס ניוז" ביום ראשון. עם זאת, גייטס הדגיש כי במכשיר שלו מותקנות אפליקציות רבות של מיקרוסופט. כאשר נשאל האם יש לו גם מכשיר אייפון של אפל, אפילו רק בתור מכשיר גיבוי, הוא ענה: "לא, שום אייפון".

גייטס לא חשף מה דגם הסמארטפון בו הוא משתמש כעת, אך יתכן כי מדובר במכשיר סמסונג גלקסי S8 ב"מהדורת מיקרוסופט", שהוכרזה על ידי החברה בתחילת השנה וכוללת חבילת אפליקציות ושירותים של מיקרוסופט.

גייטס גם הדגיש בראיון כי הוא עדיין משתמש רק במחשבים אישיים הפועלים על מערכת ההפעלה ווינדוס. אתר החדשות On MSFT, המסקר רק נושאים הקשורים למיקרוסופט אך אינו קשור לחברה, העריך כי יתכן שגייטס משתמש במחשב Surface של מיקרוסופט, כפי שעושה מנכ"ל מיקרוסופט לשעבר, סטיב באלמר.

בחודש יולי האחרון, שבע שנים אחרי השקתה של מערכת ההפעלה ווינדוס-פון, הודיעה מיקרסופט על הפסקת התמיכה בגרסה 8.1 של ווינדוס-פון - הגרסה הנפוצה ביותר של מערכת ההפעלה, המותקנת על כ-80% מהמכשירים שפועלים על ווינדוס-פון. הודעת החברה סימנה למעשה את חיסול המערכת, שלא הצליחה להתחרות באנדרואיד של גוגל וב-iOS של אפל.

מיקרוסופט אמנם השיקה ב-2015 את מערכת ההפעלה ווינדוס 10 - שלה גם גרסה לטלפונים סלולריים, אבל ווינדוס-פון 8.1 היתה גרסה ייחודית למובייל, והודעת מיקרוסופט ביולי היתה למעשה הודאה בכישלונה בתחרות.

מיקרוסופט רכשה את יצרנית הטלפונים הסלולריים נוקיה ב-2013 תמורת 7.2 מיליארד דולר, בתקווה שהיא תסייע לה לשפר את נוכחותה בתחום הטלפונים הסלולריים, בזכות סדרת מכשירי הלומיה שלה שהריצו את ווינדוס פון מאז 2012. אך מאז הרכישה, מכרה החברה כ-120 מיליון מכשירים כאלה בלבד, לעומת כ-5 מיליארד מכשירי אנדרואיד ואייפון בתקופה המקבילה. כיום, 99.6% ממכשירי הסמארטפון בעולם פועלים על בסיס אנדרואיד או iOS.

לכתבה המקורית ב-TheMarker

עוד ב-TheMarker:
חברת כרטיסי האשראי נפרצה, המנכ"ל שילם בכסאו
משה חוגג לא מתייאש: סמארטפון ישראלי חדש בדרך