אין תמונה
התלהבות מידבקת. סטיב באלמר באחד מרגעי הקאלט

"אתם עובדים עבור החברה הטובה ביותר בעולם! תספגו את זה!" - זהו לא משפט מתוך ההכשרה שעוברים עובדי חנויות אפל, אלא מסר הפרידה שבחר מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר, לצרוח לתוך אולם מלא באלפי עובדי החברה בשבוע שעבר, בעיניים מלאות דמעות.

בואו לפייסבוק של נקסטר

הנאום שנשא באלמר בשבוע שעבר בפגישה השנתית של עובדי מיקרוסופט צפוי היה להיות בלתי רגיל. אף אחד לא חשב שהמנכ"ל הצבעוני, שבמשך עשרות שנות עבודתו בחברה הפיק לא מעט רגעי קאלט בימתיים, ילך הביתה בשקט. לפני כחודש הודיע באלמר על פרישה מתפקידו בתוך שנה, ככל הנראה בשל חוסר שביעות רצון של בעלי המניות, וביניהם גם שותפו וידידו ביל גייטס.

רגעי הפרידה, באדיבות TheVerge:

אבל עובדי החברה, כך נראה, דווקא אוהבים את האיש שלפי שמועות מסוגל לפטר עובד בצרחות אם אינו מבטא את שמו של מוצר של החברה במספיק התלהבות, או לחטוף מידיו מכשיר של חברה מתחרה ולהשליכו על הרצפה. "אנחנו אוהבים אותך", צרחו לעברו כמה מהם כאשר התקשה להמשיך, והוא ענה: "לא מדובר פה על אדם אחד. מדובר פה על החברה הזו. על חברה חשובה, שרואה קדימה, חדשנית, אתית, ששוכרת אנשים גדולים ונותנת להם לנהל חיים גדולים, שמסייעת לאנשים ברחבי העולם להגשים את מלוא הפוטנציאל שלהם". כאן הוא כבר התחיל להתייפח. "זה כל העולם המקצועי שלי. מיקרוסופט היא כמו ילד רביעי עבורי. ילדים עוזבים את הבית – במקרה הזה אני מניח שאני הוא שעוזב את הבית", הוא סיים ונענה בצחוקים ובמחיאות כפיים.

רגעי קאלט נוספים של באלמר

לאחר מכן, בטרם יציאתו מהבמה, הוא סיפר כי בחר להשמיע את השיר The Time of My Life, מתוך הסרט "ריקוד מושחת", משום ש"הפכתם את זה לתקופה הטובה של חיי". את הדקות הראשונות של השיר הוא בילה בריצה סביב הבמה, לחיצות ידיים ו"כיפים" לעובדים, ואז יצא, בליווי צוות הצילום, בריצה קלה, כשהוא משאיר אחריו עוד הופעה בלתי נשכחת לאוסף.