מיקרוסופט מאוד גאה בפדפדן ה-Edge שלה, המיועד להיות מחליפו של אינטרנט אקספלורר שסבל בשנים האחרונות (בצדק) מתדמית של תוכנה שעבר זמנה. אבל באירוע של החברה שנערך לאחרונה, נאלץ עובד שלה להתקין את המתחרה, גוגל כרום, כדי להשלים את ההדגמה.

מייקל ליוורת'י, ממנהלי שירותי הענן של מיקרוסופט, העביר באחד מכנסי Ignite של החברה הרצאה על איך שמיקרוסופט מאפשרת ללקוחות להעביר את כל המידע הדרוש משירותים מתחרים ל-Azure. במהלך ההרצאה הוא עבר ממצגת הפאוור-פוינט להדגמה חיה - בעזרת הדפדפן של מיקרוסופט, ממנו נכנס לאתר שבאמצעותו מתבצעת העברת המידע. אך הדפדפן לא הצליח לטעון את המידע הדרוש.

"אני תמיד אוהב את זה כשהדגמות משתבשות", אמר ליוורת'י, ובלי להתבלבל המשיך: "אז בזמן שאנחנו מדברים פה, אני אלך ואתקין כרום". הוא גלש לאתר של גוגל והוריד את הדפדפן שלה, לקול צחוק הקהל, ואף טרח לציין במהלך ההתקנה כי "אנחנו הולכים לא לעזור לשפר את גוגל".

לאחר מכן הוא הוסיף הסבר - הגיוני, חייבים להודות - לתקלה: "דפדפן ה-Edge על המחשבים האלה נעול מעט, ויש דברים שלא ממש עובדים". במילים אחרות: הדפדפן של מיקרוסופט אינו הבעיה, אלא המחשבים עליהם הוא הודגם, שכנראה מטעמי אבטחה לא מציעים יכולות מלאות.

הסרטון הועלה ליוטיוב על ידי מיקרוסופט עצמה כבר לפני כחודש, אך רק ביומיים האחרונים התחילו מגיבים להפיץ אותו ברשת בעקבות גילוי התקלה, מה שזיכה אותו ביותר מחצי מיליון צפיות.