בשורה טובה לכל מי שאוהב לשנוא את מיקרסופט אקספלורר. דיווחים חדשים מחזקים את התפישה לפיה החברה עומדת לזנוח את הדפדפן המושמץ, ולאמץ לחיקה את הדפדפן החדש שהיא מפתחת המכונה: Project Spartan (פרויקט ספרטן).

אין תמונה

אתר The Verge מגלה כי אמש (יום ב'), מנהל השיווק הראשי של מיקרוסופט, כריס קפוסלה, חשף כי החברה עומלת בימים אלו על מציאת שם לבייבי החדש. "אנחנו בודקים איך ייקרא הדפדפן החדש עבור חלונות 10. נמשיך עם אינטרנט אקספלורר, אבל יהיה לנו דפדפן חדש - וצריך למצוא לו שם".

ניתן להניח, ודי בוודאות, שהחברה תנסה להתרחק כמו מאש משם המותג "אקספלורר", אך בינתיים הם למדים כי השם "מיקרוסופט" דווקא תורם לתדמית החיובית של ספרטן, ומעודד אפילו משתמשי כרום להסכים לבדוק אותו. לגבי האקספלורר, בדה ורג' מציינים שגרסה מסויימת של הדפדפן תהיה זמינה גם בחלונות 10. אך ספרטן - ייקרא איך שייקרא, יהווה שער הכניסה של משתמשי חלונות 10 לרשת האינטרנט.

ספרטן צפוי להיות מושק בסוף החודש יחד עם חלונות 10, הוא צפוי להיות דפדפן קליל יותר, מינימליסטי מבחינת עיצוב ויכלול שילוב של העוזרת הדיגיטלית האישית של מיקרסופט, קורטנה. בנוסף, הוא יכלול פיצ'רים שונים, בהם אפשרות לשמור דפי אינטרנט לקריאה באופליין ו"מצב הערות" - מצב שבו אפשר להקליק טקסט באתר מסויים - ואותו הטקסט יופיע בכל המכשירים שאנחנו מחוברים אליהם. 

נראה כי השאיפה לקדם את ספרטן כדפדפן ברירת מחדל היא הדבר הכי קרוב להכרה בתבוסה של מיקרסופט. במשך השנים החברה ניסתה לשפר את התדמית השלילית של הדפדפן, בין היתר באמצעות קמפיינים מלאי הומור עצמי, אבל דבר לא הצליח להציל את המותג.