אין תמונה
"אני מאוד מתלהב מהמשמעות של המוצרים החדשים, לצרכנים ואנשי ה-IT"

סטיב באלמר, מנכ"ל מיקרוסופט, נחת אתמול (ב') בערב בישראל, במסגרת סיבוב הרצאות שהוא עורך במדינות שונות בעולם. באלמר הגיע לארץ לכנס דיסקברי, שנערך בשעות אלו בגני התערוכה בתל אביב. מנכ"ל מיקרוסופט מדבר על מערכת ההפעלה חלונות 8, שהושקה בסוף החודש שעבר בעולם ובישראל. מלבד זה, באלמר מדבר על כניסתה של מיקרוסופט לעולם הסמארטפונים בישראל עם מערכת ההפעלה שלה ווינדוס פון 8.

באלמר הגיע ב-16 דקות איחור, והוא התפרץ לבמה ואמר כי "זה נראה מתאים שעשרה ימים לאחר ההשקה אני מגיע למדינת ההיי-טק ישראל. באתי לעדכן איך אנחנו מתכוונים להתקדם עם התוכנית של הווינדוס החדש וכן אפגש עם כמה חברות וסטארט-אפים ונראה את רמת החדשנות במרכזים שלנו וכן בחברות שיש כאן. חלק מהחברות שהתחילו כאן נראות מדהימות בעיני".

אין תמונה
החודש היא כאן. קונסולת אקס בוקס

באלמר השיק באופן רשמי גם את מערכת ההפעלה הסלולרית - ווינדוס פון 8 בארץ, כאשר סמארטפונים אמורים לצאת כאן כבר החודש. "ווינדוס פון ממריאה. אנחנו עדיין קטנים, אבל החדשנות והטלפונים החדשים הם פשוט מדהימים. אני מצפה שקצב המכירות יעלה", אומר באלמר.

"המערכת החדשה זו ההשקעה החשובה ביותר בחברה שלנו ואולי אחת הגדולות בהיסטוריה של החברה, לצד הווינדוס 95, הקמת החברה והחבירה למחשב האישי של IBM. זה הימור גדול עבורנו, אבל גם עבור השוק. יש 670 מיליון מערכות ווינדוס 7 בעולם, כולן יכולות להיות משודרגות. הן יריצו את ווינדוס 8 עם שתי מילים - באופן מרהיב. אם אתם מפתחי אפליקציות בקהל, אין הזדמנות גדולה יותר מהשדרוג שצפוי. הוונדוס פון עולה - יש המון התלהבות והתעניינות מהצרכנים והמפעלים. אנחנו עדיין קטנים, אבל רמת החדשנות והאיכויות היא בלתי נתפשת". באלמר עידכן כי "מכרנו כ-4 מיליון שדרוגים של הווינדוס 8 עד סוף השבוע".

לדברי באלמר, "אנשים מחפשים מוצרים שיאפשרו להם לעבוד ולשחק בבית ובדרכים". בניסיון לשכנע אנשים ללכת לעדכן עכשיו למערכת ההפעלה החדשה של החברה הוא ביקש לא לחכות לגרסאות עדכון ולעבור לחלונות 8 עכשיו.
"המחשבים הטובים ביותר שקיימים היום בעולם הם אלו שמגיעים עם חלונות 8", אומר באלמר, "הם כוללים גם מסך מגע. ברגע שאנשים נוגעים במחשב עם מסך מגע, הם לא מוכנים להחזיר אותו. אנחנו מגשרים עם חלונות 8 בין עולם העבודה למשחקים, בין העולם המגע לעכבר והמקלדת", מוסיף באלמר.

מנכ"ל מיקרוסופט ישראל דני ימין התפרץ לבמה וניסה את הטריק האפלי הידוע: "סטיב חכה רגע, יש דבר אחד ששכחת", ואז באלמר השיק גם את האקס בוקס 360 והקינקט - שיגיעו כבר החודש לישראל.

"אני מאוד מתלהב מהמשמעות של המוצרים החדשים, לצרכנים ואנשי ה-IT. תראו במשך נובמבר עיצובים חדשים של מערכות חומרה שנכנסות לשוק גם בישראל - בין אם יש לכם ווינדוס לבין אם לא מעולם לא הייתה סיבה טובה יותר להיות עם ווינדוס פון או ווינדוס PC", אמר באלמר.