כחודש חלף מאז שמיקרוסופט הודיעה באופן רשמי כי תפסיק לתמוך במערכת ההפעלה Windows Vista, וכעת הגיעה שעת השין: החל מחג הפסח (ג') הוסרה התמיכה במערכת ההפעלה שהושקה לפני עשור, ואיתה גם התמיכה באינטרנט אקספלורר 9.

על פי הודעתה הרשמית של מיקרוסופט, סיום התמיכה במערכת אומר כי העדכונים עבור ויסטה יופסקו, כמו גם עדכוני האבטחה ועדכוני מערכת. יחד עם זאת גם ייפסק שירות התמיכה שניתן בעבור הלקוחות עד כה, כלומר לא יהיה ניתן לפנות לחברה בבקשה לפתרון בעיות תוכנה. צעד זה מגיע במטרה "להקדיש את המשאבים לטכנולוגיות מודרניות, על מנת שנוכל להמשיך ולספק חווית חדשות", כך לשון ההודעה.

עוד ב-TGspot:
כל מה שצריך לדעת על העדכון הענק לווינדוס 10
מה חדש בדפדפן של מיקרוסופט בווינדוס 10?

כיום, מערכת ההפעלה הוותיקה תופסת בין שלושת רבעי אחוז ל-2% בלבד מנתח השוק של מערכות ההפעלה למחשבים, בעוד אפילו ווינדוס XP, שהושקה ארבע שנים קודם, מחזיקה ביותר מזה. אך כמענה עבור המעטים שמתקשים לעבור הלאה, מיקרוסופט מציעה מספר פתרונות: אחד הוא להמשיך ולהשתמש בוויסטה באין מפריע, ולקחת בחשבון שעדכוני אבטחה לא יסופקו ולכן המערכת נעשית פגיעה במיוחד בפני פירצות. עוד היא מוסיפה שהתמיכה בדפדפן אינטרנט אקספלורר 9 תוסר גם כן, כך שגם הדפדפן אינו מסוגל לספק הגנה בפני וירוסים. הפתרון החלופי הוא עדכון למערכת ההפעלה הנוכחית של מיקרוסופט, ווינדוס 10, שהעדכון השני הגדול שלה יצא באותו יום בו הופסקה התמיכה בוויסטה.

ווינדוס ויסטה הושקה בשנת 2007 כיורשת ל-XP המוצלחת, והביאה עימה חידושים רבים, כדוגמת ממשק משתמש חדש בשם Aero ומערכת חיפוש מתקדמת. כל אלו הגיעו לצד תכונות שהוצגו קודם לכן וזכו לשדרוגים, כמו אינטרנט אקספלורר 7 ו-Windows Media Player 11 שהגיע לראשונה עם ממשק "מדיה-סנטר". על אף כל זאת, המערכת זכתה לביקורות שליליות שהתחרו רק באלו של Windows Me. בין חסרונותיה דובר על דרישות מערכת מוגזמות שלא תאמו לחומרה באותה תקופה וממשק משתמש מסורבל. מעניין לציין שאחד הסיבות לאותו סרבול היתה גרפיקת תלת-ממד בהחלפת חלונות, בעוד העדכון לווינדוס 10 שהושק עתה הוא הראשון המגיע עם תמיכה ביצירת גרפיקת תלת-ממד.

 הכתבה פורסמה במקור באתר TGspot