אין תמונה
יהיה אפילו חכם יותר בעזרת גוגל. התרמוסטט של נסט

גוגל הודיעה הלילה (ב'), בבלוג הרשמי שלה, על רכישת חברת נסט לאבס (Nest Labs), שפיתחה מכשירים ביתיים חכמים ביניהם תרמוסטט וגלאי עשן. אבל מה שהדהים את העולם באקזיט הזה, הוא לא בהכרח מה חברה כמו גוגל תעשה עם נסט, אלא הסכום שהיא שילמה עבורה: 3.2 מיליארד דולר במזומן. 

נסט השיקה את התרמוסטט שלה ב-2011, ומאז הוא הפך ללהיט עולמי. התרמוסטט החכם לומד אותנו ויודע מהי הטמפרטורה שמתאימה לנו בכל שעה, בכל עונה ולפי מספר הנפשות בבית. בהתאם למידע הוא יוצר אקלים נעים בכל שעה בבית. גם כשאנחנו לא בבית, אנחנו יכולים לשלוט על מכשיר הפלא, זאת דרך אפליקציה תואמת. כל אלה כמובן חוסכים גם באנרגיה, וגם בהוצאות החשמל בסוף החודש. 

עוד NEXTER בעמוד הפייסבוק שלנו

"מייסדי נסט, בנו צוות מדהים ואנחנו נרגשים לקבל אותו למשפחת גוגל", כתב מנכ"ל החברה, לארי פייג' בהודעה, "הם כבר מספקים מוצרים מצוינים שאתם יכולים לרכוש עכשיו, תרמוסטטים שחוסכים אנרגיה וגלאיי עשן שישמרו על בטיחותכם ובטיחות המשפחות שלכם. אנחנו מתרגשים להביא חוויות נהדרות ליותר בתים ביותר מדינות ולהגשים את החלומות שלהם". 

טוני פדל, מנכ"ל נסט מסר גם הוא הודעה וכתב: "אנחנו נרגשים להצטרף לגוגל. עם התמיכה שלהם, נסט תצליח לבנות מכשירים פשוטים להפעלה וחכמים אפילו יותר, שיעשו את החיים בבית ליותר נוחים וקלים וישפיעו בצורה חיובית על העולם". 

לפי ההודעה, נסט תמשיך לפעול תחת ניהולו של המנכ"ל הנוכחי ותשמור על הזהות והמותג שלה. העסקה תהיה כפופה להליך מקובל בארה"ב וצפויה להיסגר באופן סופי בחודשים הקרובים.