סיסמה, קוד, תנועה, זיהוי קולי, נקישות ולאחרונה גם טביעת אצבע - כל הדרכים הללו מיועדות להבטיח לנו שרק אנחנו נוכל לפתוח את נעילת הסמארטפון שלנו. כעת, במה שנראה כלקוח מסרט עתידני, מציגים מוטורולה וסטארטאפ בשם VivaLnk דרך חדשה לגמרי לפתיחה של הסמארטפון: קעקוע דיגיטלי זמני, שיחסוך לנו את כל ההתעסקות עם סיסמאות או ציור צורות.

הכירו את Digital Tattoo, שפותח על ידי הסטארט-אפ האמריקאי בשיתוף עם מוטורולה ו-ATAP - חטיבת הטכנולוגיה המתקדמת והפרויקטים המיוחדים של גוגל. Digital Tattoo הוא קעקוע זמני, המורכב ממדבקה ייעודית של חברת 3M, ועליה שבב NFC דק במיוחד, המשמש לצורך זיהוי המשתמש. המדבקה של 3M מיוצרת בסטנדרטים של ציוד רפואי, ולכן היא עמידה במים ומתוכננת להחזיק מעמד על העור כ-5 ימים. לאחר מכן, תוכלו פשוט לקלף את הקעקוע הישן ולהדביק במקומו אחד חדש.

עוד ב-Geektime:

דיפאק צ'נדרה, מנהל פרויקטים בגוגל, אמר שבממוצע אנו פותחים את הטלפון 39 פעמים ביום, כשכל פעם אורכת כ-2.3 שניות; הסרבול הזה גורם ליותר מ-50% מהאנשים פשוט לא לנעול את הטלפון שלהם, כך שהמידע החשוב והרגיש ביותר שלהם חשוף בפני כל. "זו הסיבה", אמר צ'נדרה, "שהתחלנו לחשוב איך להקל על אנשים לפתוח את הטלפון שלהם".

אין תמונה
לפתוח את הסמארטפון בלי קוד. Digital Tatoo

 

כל אריזה כוללת 10 קעקועים זמניים ומחירה בארה"ב הוא 10 דולר. אך לפני שאתם מזמינים לכם כמה מדבקות, חשוב שתדעו שכרגע הקעקוע הדיגיטלי תומך רק בסמארטפונים מדגם Moto X של מוטורולה. אם יש לכם סמארטפון אנדרואיד אחר, תיאלצו להמתין עד שהחברה תסיים את העבודה על שאר הדגמים.

למרות שאין לנו מחלוקת עם מפתחי הקעקוע לגבי הצורך לפשט, לקצר ולהקל על תהליך פתיחת הטלפון - נראה לנו שלא זו הדרך. אמנם, הקעקוע הדיגיטלי מעניק לנו מראה סייבורגי-למחצה, שזה מגניב, אבל חוץ מזה, נדמה שהכל בו לא נכון: הוא לא אקולוגי (פסולת אלקטרונית, בשילוב פלסטיק ודבק כימי), לא זול (רכישת קעקועים לשנה תעלה כ-80$); ובעיקר, לא פרקטי (רק דמיינו אותו על העור בחום של יוני-יולי-אוגוסט). לטעמנו, הרבה יותר מתבקש שהפתרון בעזרת NFC יוטמע בשעון חכם, כפי שהציגה גוגל בחודש שעבר כחלק מגרסת אנדרואיד L שתצא בסתיו.

הכתבה התפרסמה במקור באתר Geektime