גוגל Reader
ההודעה הקשה

אם אתם מהמשתמשים הנאמנים של גוגל רידר, קורא ה- RSS של גוגל, זה הזמן להגיד את מילות הפרידה שלכם - ענקית החיפוש סוגרת את השירות החל מ-1 ביולי. כך היא הודיעה אמש (ד'), בפוסט שהעלתה לבלוג שלה.

הפוסט, תחת הכותרת "ניקיון אביב" מודיע על שורה של שירותים שגוגל סוגרת על מנת לפנות מקום לשירותים חדשים, כמו אפליקציית החיפוש הקולי ובלקברי ועוד שירותים קטנים. ביניהם, כדרך אגב, מופיעה ההודעה על סגירת הרידר.

"השקנו את גוגל רידר ב-2005" נכתב בהודעה. "במטרה לעזור לאנשים לגלות ולשמור על האתרים האהובים עליהם. בזמן שלשירות יש משתמשים נאמנים, השימוש בו ירד. לכן, החל מהראשון ביולי 2013 אנחנו נסגור את השירות".

בינתיים לא סוגרים - בואו לפייסבוק של נקסטר

משתמשי גוגל רידר כבר קיבלו הודעה עם הכניסה שלהם לשירות שהוא יורד והזמנה להוציא בקובץ את כל האתרים ששמרו ולהעביר אותם לאפליקציה אחרת עם שירות שגוגל קוראת לו Google Takeout.

עוד ניתן למשוך משם אנשים שאתם עוקבים אחריהם, אנשים שעוקבים אחריכם, אייטמים שסימנתם בכוכב, אייטמים שאהבתם או שיתפתם, פתקים, תגובות ועוד. 

מאז ההודעה, משתמשים רבים הביעו הלם וזעם על ההחלטה המשונה של גוגל. לשירות יש משתמשים רבים ונאמנים מאוד, שלא מבינים מדוע הוא חוסל. גם ב-2011 זעמו המשתמשים כשגוגל שינו את העיצוב של גוגל רידר והורידו ממנו כמה אופציות חשובות, ביניהן האופציה לשתף פוסטים עם משתמשים נוספים בשירות. אז גוגל הורידה את האופציה על מנת להרגיל אנשים להשתמש יותר ויותר בגוגל פלוס. כבר אז הכריזו חלק מהכתבים הטכנולוגיים כי זהו הסוף של השירות.

קורא RSS הוא דרך מצויינת לדעת מה אנשים קוראים, אחרי מה הם עוקבים ואילו פוסטים הם אוהבים. עכשיו כשיש לגוגל רשת חברתית, אין לה עוד צורך בעוד שירות שמספק לה את המידע הזה.

לא מוותרים על הרידר

בינתיים נפתחה גם עצומה נגד סגירת השירות. אתר חדש שנפתח שעות ספורות אחרי ההודעה קורא לגוגל להימנע מלסגור את השירות האהוב. באתר ניתן לחתום על עצומה שתישלח לראשי גוגל במטרה למנוע את הסגירה של גוגל רידר. גוגל, שידועים בתמיכה שלהם בפרויקטים בקוד פתוח, יכולים גם לפתוח את הקוד של השירות שלהם ולאפשר לחברות חיצוניות לעשות בו שימוש ולבנות עליו אלטרנטיביות חדשות.