אין תמונה
אז מה קורה, ככה?!

לא מספיק שגוגל רוצה את העיניים שלכם, עכשיו היא גם פוזלת לכיוון הרגליים - הכירו את הפיתוח החדש של ענקית החיפוש - נעליים מדברות.

במהלך כנס SXSW שנערך בימים אלה בטקסס, הציגה גוגל ניסוי קטן שהיא הרכיבה במעבדות שלה - אלה הן נעלי גוגל. נעליים שמתחברות למכשיר האנדרואיד ובין שלל הפיצ'רים אותם נמנה בהמשך, הן גם מברות עם המשתמש.   

בואו לפייסבוק של נקסטר   

הנעליים הן למעשה נעל שיוצרה על ידי אדידס, ולתוכה הוכנס שבב שיכול להרגיש ולדעת את תנועת הנועל אותן. השבב  מעביר נתונים בחיבור בלוטוס לסמראטפון או טאבלט האנדרואיד ובנוסף מדבר עם המשתמש על הפעילות שלו. ועד כמה פטפטניות הנעלייים האלה? הן יודעות להגיד למעלה מ-200 משפטים, אז תחליטו אתם.

הנה סרטון הדגמה: 

אם התלהבתם ואתם חייבים לרכוש לעצמכם זוג בדחיפות, נאכזב ונספר כי מדובר בניסוי שהתבצע במסגרת סדנת הניסויים של גוגל, Art, Copy & Code. סדנה זו נועדה לעזור למפתחים ולעודד יצירתיות. הרעיון מאחורי הפרויקט הוא לפתח קשרים עם חברות שונות על מנת ליצור מוצרים שונים ומשונים, גם כאלה שאין להם פוטנציאל מסחרי.

 

הרעיון מאחורי פרויקט הנעליים הוא לנסות לראות האם אפשר להעניק לנעליים אישיות. הנעליים ינסו לעורר את המשתמש לקום מהספה, לרוץ, לקפוץ, להזכיר למשתמש שאם הוא ירוץ עוד קצת הוא יסיים את המטרה שלו ועוד.

ואם בכל זאת מתחשק לכם להכין נעליים כאלה בעצמכם, הפרויקט הוא בקוד פתוח, ויהיה ניתן להוריד אותו למחשב ולהרכיב שבב ולחבר לנעליים.

>> להיט זועף: צפו באנשים מטרידים את גראמפי קאט

>> הנשים הממוחשבות שנראות כמו הדבר האמיתי