הסמארטפון החדש והמתקדם של גוגל, ה-Pixel 2 XL, בקושי יצא וכבר מצטברות תלונות לתקלות בו - לאחר שבשבוע שעבר דווח על חוסר אחידות או גרעון בצבעי המסך, זווית צפייה בעייתית הגורמת להופעת גוון כחלחל כאשר מחזיקים את המכשיר בזווית מסוימת ונטייה לצבע כהים וירקרק, עתה מצטייר כי פאנל ה-P-OLED אשר נמצא בשימוש במכשיר נצרב בקלות, גם בשימוש סביר לגמרי.

הדיווח מגיע הפעם מעורך אתר Android Central, אלכס דובי, שהעלה לחשבון הטוויטר שלו תמונה בה ניתן לראות את מסך ה-Pixel 2 XL מציג תמונה אפורה, כשבתחתית שלה ניתן להבחין בבירור ב'צריבה' של פס וכפתורי הניווט של אנדרואיד. התמונה מלווה בכיתוב "זוהי צריבה קשה על מסך ה-Pixel 2 XL לאחר אולי שבעה ימים של שימוש".


נראה כי הסוגייה אינה מבודדת רק למכשיר של דובי, ולציוץ ישנן עשרות תגובות של רוכשים חדשים שמציינים כי הם נתקלים בתופעה גם במכשיר שלהם.

יש לציין כי בניגוד למסכי LCD, שנוטים לסבול מצריבה זמנית, במסכי OLED תופעת הצריבה נוטה להיות קבועה אך אמורה להתרחש לאחר תקופה ארוכה יותר של שימוש או כאשר המסך נותר זמן רב על על אותה התמונה או בבהירות מרבית.

בנוסף, צריבה של כפתורי ניווט על מסכי OLED היא תופעה שכיחה למדי, וכשהציגה סמסונג את מכשירי ה-Galaxy S8, המכשיר הראשון שלה עם כפתורי ניווט על המסך, היא הטמיעה בהם מנגנון שמזיז את הכפתורים על גבי המסך כדי למנוע צריבה כזו. למרות כל אלה, לא היינו מצפים ממכשיר בן שבוע להיצרב בקלות שכזו.

גוגל מצידה אמרה בתגובה כי היא בודקת את הנושא, וכי "כל המוצרים שלנו עוברים בקרת איכות מחמירה לפני השקתם ובייצור של כל יחידה. אנו בוחנים את הסוגייה הזו".

פאנל ה-P-OLED שמיוצר על ידי LG היה צריך להיות אחת מנקודות החוזק של מכשיר ה-Pixel 2 XL - אך נראה כי במקום זאת הוא הרכיב הבעייתי ביותר במכשיר, וסובל ממגוון בעיות שזיכו את מכשיר הדגל החדש של גוגל בלא מעט כותרות שליליות. לא ברור האם יש קשר גם לבעיות המסך של LG V30, שכן טכנולוגיית הפאנל המיוצרת על ידי LG זהה.

הכתבה פורסמה במקור באתר TGspot

עוד ב-TGspot:
ממציא האנדרואיד מוריד את מחיר הסמארטפון החדש שלו ב-200 דולר
משתמשי פייסבוק מסנג'ר יכולים להעביר כסף דרך פייפאל