את זה שגוגל מרגלת אחרינו אנחנו יודעים כבר מזמן. בימים האחרונים פורסם כי היא החלה לאפשר גם לנו לרגל אחרי עצמנו, על ידי הורדת קובץ שמרכז את הסטוריית החיפושים שלנו - מהטפשי (כן, גם אנחנו נכנסים למאקו דרך גוגל, כאילו אנחנו לא יודעים "לנעוץ" אותו בעמוד הראשי של הדפדפן) ועד המביך לחלוטין (תמונות של מפורסמות ערומות הן חלק מהעבודה, נשבעים!). כי מה יותר הגיוני מלהחזיק על המחשב את הרשימה המיותרת הזו ולחקור את עצמנו באמצעות חיטוט אנתרופולוגי בה.

מי שבאמת רוצה לנסות לחטט לעצמו בעבר הגוגלי-מוגלי האפל, מוזמן להיכנס לכאן וללחוץ על גלגל השיניים בפינה העליונה ולאחר מכן על "הורדה" (Download). אבל אנחנו לא כאן כדי לשלוח אתם לחטט בעבר, אלא כדי להראות לכם איך למנוע מגוגל לשמור את כל היסטוריית החיפושים שלכם מלכתחילה:

היכנסו לעמוד הראשי של גוגל ולחצו על תמונת הפרופיל שלכם (פינה שמאלית עליונה בממשק העברי, ימנית בממשק השמאלי) ואז על "חשבון" (Account).

גללו מטה עד לקטגוריית "כלי חשבונות" (Account Tools) ובחרו באפשרות "היסטוריית חשבון" (Account history).

במסך הבא תוכלו לנטרל את שמירת דפוסי ההתנהגות שלכם בגוגל.

באזור המסומן ב-1 ניתן לכבות את שמירת החיפושים שאתם מקלידים - בחיפוש, במפות ועוד; ב-2 תוכלו לכבות את הסטוריית המיקומים שביקרתם בהם (שעליה כבר דיברנו כאן); ב-3 תשלטו על איסוף הסטוריית החיפושים הקוליים שלכם באמצעות הסמארטפון; ב-4 תשלטו על איסוף הסטוריית החיפושים שלכם בפורטל הווידאו יוטיוב; וב-5 תגדעו את איסוף כל הסרטונים בהם צפיתם באתר.