ספר חדש על ראשית דרכה של גוגל כולל תיאורים לפיהם המייסד-שותף סרגיי ברין נחשב ל"פלייבוי" בקרב עובדות החברה.

ספרו החדש של העיתונאי אדם פישר, "Valley of Genius: The Uncensored History of Silicon Valley", ("עמק הגאונים: ההיסטוריה הלא מצונזרת של עמק הסיליקון") מבוסס על ראיונות ושיחות עם עובדי גוגל בתחילת דרכה, פרופסורים באוניברסיטת סטנפורד, ובעלי עניין המעורים היטב בתקופת ייסוד החברה.

המגזין "וניטי פייר" פירסם השבוע קטע מתוך הספר, הכולל עדויות לפיהן סביבת העבודה בגוגל היתה פעם טעונה מינית, וברין נחשב ל"נער השעשועים של גוגל".


"הוא נודע כמי שהיה נתפס בקלקלתו עם עובדות של החברה בחדר העיסויים", סיפר צ'רלי איירס, לשעבר שף מנהלים בחברה, בקטע מתוך הספר. "הוא החליף הרבה ידיים".

הת'ר קיירנס, שנמנתה על 200 העובדים הראשונים שגייסה החברה, אמרה כי האווירה בגוגל התאפיינה במתח מיני. "תזכור, היינו חבורה של בני עשרים ומשהו, חוץ ממני - שהייתי עתיקה בת 35 - כך שהיו שם הרבה הורמונים", סיפרה.

איירס סיפר בספר כי כאשר מחלקת משאבי אנוש של החברה העלתה שאלות לגבי אופן התנהגותו של ברין, הוא אמר בתגובה כי הוא רשאי להתנהל כלפי עובדות שלו בכל צורה שיראה לנכון.

לכתבה המקורית ב-TheMarker

עוד ב-TheMarker:
איך קשור הביטקוין להתערבות הרוסית בבחירות בארה"ב?
העולם סובל מעודף בסוכר - והמחיר צונח

"משאבי אנוש אמרו לי שהתגובה של סרגיי היתה, 'למה לא? הן עובדות שלי'," סיפר איירס. "אבל העובדות שלך לא נועדו כדי להשתגל! זאת לא הגדרת המשרה שלהן".

קיירנס אף היא העידה כי היתה מוטרדת מהתנהגותו של ברין. "אלוהים אדירים, זאת תביעת הטרדה מינית שמחכה לקרות! זה היה מה שהדאיג אותי", היא נזכרה בספר.

לפני כ-5 שנים נחשף כי ברין ואשתו, אן ווצ'יסקי, נפרדו בעקבות רומן שניהל מייסד גוגל עם אמנדה רוזנברג, שעבדה תחתיו בחברה. מספר חודשים לאחר מכן התברר כי הרומן הזה הוא הסיבה לכך שברין כבר אינו מנהל את גוגל ואינו בקשר עם שותפו לשעבר, לארי פייג'. כשנתיים לאחר חשיפת הרומן התגרשה ווצ'יסקי מברין. אחותה, סוזאן ווצ'יקי, מונתה בעיצומה של הסערה לניהול אתר הווידאו יוטיוב.