אמנדה רוזנברג, סרגיי ברין (צילום: אילוסטרציה)
עובדת תחתיו. אמנדה רוזנברג וסרגיי ברין | צילום: אילוסטרציה

מייסד גוגל, סרגיי ברין (40), ואשתו אן ווג'יסקי (40), נפרדו לאחר שש שנות נישואים, כך דיווח אמש (ד'), אתר AllThingsD של הוול סטריט ג'ורנל. לפי הדיווח, השניים, להם שני ילדים, חיים בנפרד כבר זמן מה, אך טרם התגרשו רשמית. דובר מטעמו של ברין אישר את הדברים.

האישה החדשה בחייו של מייסד גוגל והפנים המזוהות ביותר שלה היא אמנדה רוזנברג בת ה-26, עובדת בגוגל כשברין הוא הבוס הישיר שלה. רוזנברג היא מנהלת השיווק של פרויקט גוגל גלאס, הבייבי של ברין בשנתיים האחרונות, מאז עזב את תפקידו כמנהל בפועל של גוגל ועבר לנהל את Google-X, מעבדת הפרויקטים הסודיים והעתידניים של החברה, שגלאס הוא המוצר הראשון מתוצרתה.

אמנדה רוזנברג
כבר היה לה רומן עם בכיר גוגל אחר. אמנדה רוזנברג

בין הפרטים הידועים אודות רוזנברג ניתן למנות את העובדה שהיא זו שהציעה את מילות ההפעלה של המשקפיים החכמים של גוגל, "OK Glass", ואת בן הזוג הקודם שלה - הוגו בארה, עד לאחרונה מנהל הפיתוח של אנדרואיד, מערכת ההפעלה לסמארטפונים של גוגל.

בואו לפייסבוק של נקסטר

סיבוך נוסף בסיפור מגיע מכך שגיסתו של ברין, סוזן ווג'יסקי, עובדת גם היא בגוגל, ועוד בתפקיד בכיר למדי - סגנית נשיאה בכירה לענייני פרסום ומסחר. בנוסף, לפי הדיווח היא זו שבחניה הביתית שלה הקימו ברין ושותפו, לארי פייג', את גוגל.

יש הסכם ממון? 
מייסד גוגל סרגיי ברין ואשתו אן וושיקי (צילום: Donald Bowers, GettyImages IL)
כמה כסף היא תקבל מה-21 מיליארד שלו? ברין ואשתו, אן ווג'יסקי | צילום: Donald Bowers, GettyImages IL

למרות זאת, במקרה זה נראה שבני הזוג ממשיכים לקיים קשרים קרובים, מאחר ולפי דובריהם הם ממשיכים בפעילותם הפילנטרופית. אשתו של ברין, שייסדה את חברת ההיי טק 23AndMe המוכרת ערכות לבדיקות DNA למציאת גנים של מחלות תורשתיות וכדומה וגייסה למעלה מ-100 מיליון דולר, מנהלת איתו קרן הנקראת על שמם ותורמת מאות מיליוני דולרים בשנה למיזמים למלחמה במחלות כגון פרקינסון, כמו גם לקרן ויקימדיה ועמותות נגד עוני ולמען סיוע למדינות אפריקה. לפי הוול סטריט ג'ורנל, השניים חתומים על הסכם קדם נישואים שיבטיח שזכויותיו של ברין בגוגל לא ייפגעו. 

השאלה שנכון לעכשיו מעסיקה פרשנים ועיתונאים רבים היא כמה כסף תקבל ווג'יסקי אחרי הפרידה מברין (יחד עם עניין הבגידה שיש לקחת בחשבון), ומה בדיוק רשום בהסכם הממון שלהם. הונו של ברין מוערך בכ-22 מיליארד דולר, והונה של ווג'יסקי בכמה מיליונים טובים. כאמור, השניים חתומים על הסכם שמבטיח לברין שזכויותיו בגוגל בעקבות הגירושין, לא ייפגעו, ניסוח מסורבל שלא באמת ברור מה מסתתר תחתיו.

הפרידה של מייסד גוגל מווג'יסקי וזהותה של בת זוגו החדשה מגיעות שבועות ספורים לאחר שדווח כי בכיר נוסף בחברה, המנכ"ל לשעבר והנשיא בהווה אריק שמידט, ניהל שורת רומנים חפוזים עם דוגמניות ונשים צעירות בפנטהאוז מפואר ששכר בניו יורק במיליוני דולרים.

>> פנטהאוז הסקס של יו"ר גוגל נחשף; 15 מיליון דולר, קירות אטומים לקול