לנהל רומן עם הבוס זה לא קל, אבל זה מסתבך הרבה יותר כאשר מדובר באחד האנשים העשירים בעולם, כך גילתה במהלך הימים האחרונים אמנדה רוזנברג (26), המאהבת לשעבר ובת זוגו הנוכחית של מייסד גוגל סרגיי ברין (40), שהונו מוערך בכ-22.8 מיליארד דולר.

מאז חשיפת עניין הרומן בינה לבין הבוס ביום חמישי האחרון, הפכה רוזנברג לסוג של ידוענית, וביום שישי אף דורגה על ידי מנוע החיפוש של גוגל במקום השישי בנושאי החיפוש הפופולריים ביותר - גבוה יותר מברין עצמו או מכל אדם אחר בחברה בה היא עובדת.

בואו לפייסבוק של נקסטר

בינתיים, רוזנברג, בת לאם סינית מהונג קונג ולאב יהודי מבריטניה, שלמדה בקולג' מארלבורו, שבין בוגרותיו נמנות גם הדוכסית קייט מידלטון ואחותה פיפה, מנמיכה פרופיל ואינה מדברת בפומבי. לפי תגובות סותרות שנמסרו מגוגל, היא הועברה לתפקיד אחר בחברה כדי להרחיק אותה מברין, או אולי הושארה בתפקידה.

"האם היא מתקדמת בזכות רומנים עם הבוסים שלה?", "האם היא שווה את הכיף?"

בפרופיל הפעיל שלה ברשת החברתית של גוגל, גוגל פלוס, הצטברו כמאה תגובות מגולשים שחוו דעתם על פרשיית הרומן של רוזנברג עם ברין, שנפרד בעקבותיו מאשתו זה שש שנים, ועם הבוס הקודם שלה בחברה, הוגו בארה, שעזב את החברה בסוף השבוע לטובת יצרנית הסמארטפונים הסינית Xiaomi (שייאומי), לפי הדיווחים בעקבות הרומן.

"בואו נשאל: אוקיי גלאס, מצא לאמנדה בכיר בחברה אחרת", כתבה הגולשת אודרי ווינטרס תוך שהיא משתמשת במילות ההפעלה של המשקפיים של גוגל, שהוצעו על ידי רוזנברג, והוסיפה כי בעקבות הרומן יתהה מעתה כל מי שיעבוד עם רוזנברג האם היא מתקדמת בזכות רומנים עם הבוסים שלה. גם המגיב אלכס יו העלה נקודה דומה ושאל: "האם זה שווה את הכיף"?

קטרוג נוסף נגד רוזנברג הגיע מאוון באטלר, שהיה בן זוגה לפני כשנתיים, לפני שעזבה את בריטניה לטובת ארה"ב. "היא טובה בלשחק עם גברים. היא שיחקה גם איתי. אמנדה היא בחורה יפה, והיא יודעת זאת", הוא אמר לדיילי מייל הבריטי. 

אחרים דווקא הביעו צהלה לנוכח הפרשייה. "קראתי את החדשות, אבל אחרי שגללתי קצת בעמוד שלך וראיתי את התמונה שלך, זה לא קשה להבין למה", כתב הגולש ג'וזף ז'ונג. גולש אחר בשם ג'ונת'ן ז'אנג טען כי "את והוגו הייתם זוג כל כך חמוד".

רוזנברג בתמונה עם הוגו ברה, האקס הבכיר הנוסף בגוגל (מנהל מוצר אנדרואיד), שנאלץ לעזוב את החברה על רקע היחסים החדשים שלה עם ברין.

עם הבוס והחבר החדש

והיו גם אלה שייעדו את תגובותיהם בעיקר למגיבים האחרים, בעודם מעודדים את רוזנברג שלא להתייחס אליהם. "אנשים בבקשה תתבגרו, ותנו לה קצת מרחב", כתב גולש בשם אנת'וני בולארד. "הפרופיל שלה בגוגל+ אינו המקום לסוג כזה של דיבורים". המשתמש אנדריאס ארבן כתב כי "להיות ידועה או אפילו מפורסמת בקהילה החנונית זה דבר אחד - להפוך בין-לילה לדמות ציבורית (...) ועכשיו כל פרט שאנשים יכולים להשיג עלייך הופך לפומבי זה משהו אחר לחלוטין (...) אני מקווה שכל חברי קהילת גוגל גלאס יישארו מתורבתים ולא יהפכו לקואזי-צלמי פפראצי שאורבים לך עבור תמונות משונות".

רמז נוסף לאישיות שלה אפשר למצוא בטוויטר האישי אותו היא מעדכנת עם הרבה סטטוסים משעשעים יותר ופחות, וגם בפוסט שהיא חתומה עליו באתר שנקרא Hairpin, ובו היא מפרטת את כל הדברים הכי לא מעוררי השראה לדבריה, כמו ילדים, אהבה, ומשפחה.

 סרטון יוטיוב שצולם בגוגל גלאס:

 

איטס קומפליקייטד: עובדת גוגל וחברה של אשתו של ברין הדליפה על רומן

לפי הפרסומים במהלך סוף השבוע, פרשת הרומן בין ברין ורוזנברג הודלפה על ידי מייגן סמית', עובדת בחטיבת "גוגל X" בה עובדים ברין ורוזנברג וחברה קרובה של אשתו של ברין, אן ווג'סקי. בנוסף, סמית' היא בת זוגתה של קארה סווישר, עורכת בלוג הטכנולוגיה של הוול-סטריט ג'ורנל, שהיה הראשון לפרסם את הדברים. 

קורות החיים של רוזנברג בלינקדאין, מחליפה תפקידים כמו גברים?