גוגל אמנם מתכננת את השקת המשקפיים החכמים שלה, הגוגל גלאס, לתחילת שנת 2014, אבל בינתיים היא לא שוכחת להזכיר לעולם שיש מה להתלהב מהפרויקט המהפכני הזה.

אין תמונה
סרגיי ברין במשקפי גוגל

היום (ד'), הענקית פירסמה סרטון וידאו חדש ומאוד מפורט, שחשף חלק מהיכולות של המשקפיים שלה, שיוכלו להקרין על גבי העדשות מידע ולתפקד כמחשב. פרטים שלא באמת נראו עד היום. על פי הסרטון, שנותן מבט ריאליסטי יותר על היכולות של הפרויקט של גוגל, אפשר לראות חלק מהפיצ'רים הצפויים במשקפיים, כאלה שרק הצהירו עליהם ולא באמת הודגמו. 

קליק לנקסטר בפייסבוק   

בסרטון תוכלו לראות כיצד גוגל מאפשרת לדבר עם אנשים בווידאו לייב, כשהם רואים את מה שאתם רואים מבעד לעיניים. תוכלו לשלוט במשקפיים בעזרת פקודות קוליות, לצלם תמונה או וידיאו על פי מה שאתם רואים, לחפש באותו הרגע מידע על משהו שאתם מסתכלים עליו, לחפש תמונות ולהשאיר תמונה על גבי המשקפיים, לקבל הודעות סמס שאותן תוכלו לקרוא על גבי המשקפיים, לשלוח תמונות למישהו ברשימת החברים שלכם בפקודה קולית, לקבל מידע על טיסות, מזג האוויר, השעה ואפילו לקבל הוראות הגעה על גבי מפה שעוקבת אחרי התנועה שלכם ומראה איפה בדיוק אתם צריכים לפנות. כל זה כבר קיים, עובד ומודגם.

במקביל, גוגל הכריזה על תחרות כתיבה חדשה שבמסגרתה יוכלו הגולשים לספר מה הם היו עושים עם המשקפיים החכמים שלה. הפרס הראשון בתחרות - משקפיים של גוגל. לצערנו, התחרות פתוחה לתושבי ארצות הברית בלבד, שיוכלו להגיש את הסיפורים שלהם עד ה-27 בפברואר. 

גוגל הכריזה על פרויקט הגוגל גלאס בקיץ שעבר, אבל עכשיו נראה שהיא לוקחת אותו שלב אחד קדימה. בחברה החלו למכור מספר מצומצם מאוד של זוגות למפתחים, כשמחירו של כל זוג כזה הוא 1,500 דולר.

>> הישראלי הראשון שניסה את משקפי גוגל

>> מה חיפש מייסד גוגל ברכבת התחתית?