כחלק ממאמציה לפרוץ את גבולות הטכנולוגיה, גוגל עובדת כעת על גלולה שתנסה לאתר את מחלת הסרטן בגופנו. כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות AP. הגלולה, שעדיין נמצאית בפיתוח, מכילה חלקיקים מגנטים זעירים, שיכולים לנוע בזרם הדם במטרה למצוא תאים ממאירים ולדווח על קיומן לאביזר טכנולוגי אותו החולה ילבוש.  לפי הדיווח, לכל תא דם אדום יכולים להיקשר לכאלפיים ננו-חליקיקים, זאת כדי לספק לרופאים לגבי המתרחש בגופו של החולה. 

הפיתוח החדש הוא פרי עבודתו של צוות Google X, מעבדת העתידנות והפרוייקטים החדשניים של גוגל, שמרכזת מאמצים לשפר את חיי האדם. המעבדה אחראית, בין היתר, על פיתוח מכוניות אוטונומיות (ללא נהג) על פיתוח המשקפיים החכמים (גוגל גלאס), ועל עדשות מגע חכמות המיועדות לחולי סכרת - אלו יוכלו בעתיד לקבל שוב בזמן אמת על רמת הגלוקוז בגוף ללא צורך בדקירות מחטים.

בגוגל מסבירים שהגלולה החדשה תצופה בנוגנדים שמגיבים לחלבונים או תאים שקשורים במחלות, וכך למעשה תדע לאתרן. החלקיקים כאמור ישאו בזרם הדם וידווחו על מה שהם "רואים בדרך". באמצעות האביזר הלביש, ניתן יהיה לעקוב גם אחר המיקום המדוייקם שלהם, זאת הודות לשדה המגנטי שלהם. 

לפי הדיווח, המטרה בסופו של דבר היא לקבל תמונות מצב מלאה של המטופל, בניגוד לבדיקות הדם הרגילות המבוצעות בשלבים הראשונים של המחלה. "אנחנו רוצים להפוך את התהליך לפשוט, אוטומטי ולא פולשני", אמר אנדרו קונרד, ראש מחלקת מדעים במעבדה. בדיוק כמו שגוגל עושה בפרוייקט עדשות המגע. 

מנסים להאריך את החיים

בסוף 2013 לארי פייג' הודיע על הקמת חברה חדשה בשם קליקו (Calico) שמטרתה "להילחם בזקנה ולפשר את איכות החיים של בני האדם". שפיייג' הוא כתב, "אתם בטח חושבים: וואו, זה שונה בהרבה ממה שגוגל עושה כיום, ואתם צודקים. אבל כפי שהסברנו (...) לטכנולוגיה יש פוטנציאלך לשפר את חייהם של האנשים, אז אל תתפלאו אם נשקיע בפרוייקטים שנראים כמוזרים  לעומת עסקי האינטרנט הקיימים שלנו".

סרטון של פרויקט נוסף של מעבדות גוגל: מטוסים ללא טייס שיוכלו להעביר משלוחים ממקום למקום. למשל, ערכת עזרה ראשונה.