משקפי גוגל
משקפיים חכמים לכולם

 

מעקב גוגל שעורך אתר ארסטכניקה מציג את הפרויקטים הגדולים והמסקרנים שגוגל תעבוד עליהם השנה:

1. משחקים בסמארטפון/בבית

הצלחתם של משחקים בסמארטפונים חתרה קשות תחת מעמדן של קונסולות המשחקים. גירסה ביתית של סמארטפון דמוי ממיר או קונסולה שמתחברים לטלוויזיה לטלוויזיה עשויה להיות הדבר הגדול הבא בתחום המשחקים. גוגל, נרמז על ידי מעצב המשחקים הנחשב נואה פלסטין, מקימה אולפן לפתיוח משחקים, כמו שיש לנינטנדו, סוני ומיקרוסופט. לגוגל כבר יש בעלות על ניאנטיק לאבס, מפתחי המשחק אינגרס. החברה גם הכריזה כי תשלש את מספר קטגוריות המשחקים בחנות המקוונת שלה, Play.

2. פלטפורמת משחקים בכרום

אנדרואיד, מערכת ההפעלה של גוגל לסמארטפונים והתקנים ניידים, לא תהיה הפלטפורמה היחידה למשחקים שגוגל תתמקד בה. כרום, הדפדפן המצליח, שימש את גוגל בשנה האחרונה לבניית מסד של משחקים. קישוריות בין מחשבים ומכשירים – כולל מבוססי אנדרואיד- כבר הודגמה על ידי גוגל.

3. המדינות המתפתחות

25% מתעבורת האינטרנט בצפון אמריקה היא של גוגל. עם זאת, רק שליש מתושבי העולם מחוברים לאינטרנט, כך שלגוגל יש פוטנציאל עצום בשווקים המתעוררים – אסיה, אפריקה, וספציפית, סין, שבה שיעור חדירת האינטרנט הוא רק 40% .

4. בניית תשתיות לתקשורת נתונים

לגוגל יש כבר בהיקף מצומצם שירות של תשתית סיבים אופטיים במיזורי, שם היא מתפקדת כספקית תשתיות במהירות גלישה של גיגהבייט. מטרתו ללחוץ על הספקיות הקיימות להעלות את מהירות הגלישה. במדינות המתעוררות יש לגוגל פרויקט בשם לינק, שנועד להביא את עמוד השדרה של שירות פס רחב לאזורים נטולי גישה, בתקווה שספקיות מקומיות יתחברו לשדרה וממנה לבתי הצרכנים. בנוסף הציגה גוגל את פרויקט לון, שבו בלונים פורחים יוצרים רשת אינטרנט.

5. הורדת עלויות סמארטפונים

גוגל אמנם נפטרה מייצור טלפונים סלולריים כשמכרה את מוטורולה מוביליטי, אולם היא מפתחת גרסאות של מערכות הפעלה ושירותים שיתאימו לטלפונים זולים יחסית שנמכרים בעולם השלישי. מחיר נקסוס 5 שלה הוא 350 דולר, לעומת מחיר של 550 דולר לסמסונג גלקסי 4 הדומה במפרט שלו. סבסוד של טלפון במחיר של פחות מ-100 דולר עשוי להיות משתלם לחברה שרוצה להגיע לכמה שיותר גולשים.

נקסוס 5
סמארטפונים זולים לכולם | צילום: ניב ליליאן

 

6. הבית הדיגיטלי

עם רכישתה של חברת נסט, שמפתחת גאדג'טים לשליטה ובקרה במערכות ביתיות, כמו מיזוג, גוגל סימנה תחום חדש שהיא כבר כנראה מפתחת אפקליציות עבורו, כמו שליטה בתאורה וחיבור רשת ביתית.

7. בריאות

צילום: גוגל
עדשת המגע החכמה של גוגל אמורה למדוד רמות סוכר עשויה להיות רק סנונית חדשה בתחום מהיר צמיחה זה שגוגל רוצה דריסת רגל בו. גוגל גם הקימה חברה שעוסקת במחקר לשיפור חיים בגיל מבוגר, בשם קליקו. קליקו מגייסת חוקרים ידועים בתחום בלימת ההזדקנות.

8. רובוטים

בסוף 2013 רכשה גוגל את בוסטון דיינמיקס, לאחר שהקימה יחידת רובוטיקה. כמו כן רכשה את שאפט, חברת רובוטים צבאיים. לפי הערכות תפנה גוגל תחילה לשוק העסקי, שכן מערכות הרובוטיקה הללו יקרות. לצד רובוטים, מפתחת גוגל זה מכבר את המכונית האוטונומית, הנוהגת ללא מגע יד אדם. גוגל לא עדכנה כבר שנה וחצי כיצד מתקדם הפיתוח, אולם לפי הערכות תבקש להוציא את המוצר לשוק.

9. פרויקט ארה Ara

טלפונים סלולריים עם חלקים מתפרקים נועדו ליצור מכשירים מותאמים אישית, אולי קצת בדומה לרעיון שהיה לדב מורן במודו. הפרויקט התחיל במוטורולה, שנמכרה ללנובו, אולם יישאר בגוגל.

10. עדכונים לאנדרואיד

שתי גירסות חדשות של אנדרואיד יצאו ב-2014, ושלל עדכונים.

אנדרואיד, קיט קאט
האנדרואידים באים בזוגות

 

11. אנדרואיד למכונית

גם אם אתם נוהגים בעצמכם במכונית, גוגל רוצה להיות איתכם שם. מכונית, כמכשיר נייד, מעניינת את כל יצרניות המובייל, כולל אפל. גוגל הכריזה השנה על ברית המכונית הפתוחה עם אאודי, GM, הונדה, יונדאי ואנבידיה, המיועדת להביא את האנדרואיד ללוח המחוונים.

12. מצלמות טובות יותר

גוגל מפתחת ממשק תכנות חדש למצלמות (API), שנועד לשפר את איכות הצילומים.

13. גוגל בדף הבית של הסמארטפון

הלונצ'ר (עמוד הבית וממשק המעטפת מול המשתמש) של גוגל כרגע בלעדי לנקסוס 5, אולם גוגל עשויה לאפשר להשתמש בו בטלפונים נוספים. הוא כולל את הפיצ'ר OK גוגל, שמאפשר להפעיל חיפוש קולי.

14. כושר גופני

ממשק פיתוח חדש לחובבי כושר יאפשר לעקוב אחר פעילות גופנית לאחר התקנתו במחשב הביתי על גבי כרום.

15. יוטיוב ברקע

יוטיוב, האתר הפופולרי להחריד, יכול להתנגן באנדרואיד כיום רק כאפליקציה מוצגת – כשרוצים להשתמש בפונקציות אחרות בטלפון הוא נכבה. גוגל עובדת על אפשרות להפעיל יוטיוב ברקע כדי לאפשר האזנה למוזיקה תוך שימוש באפליקציות אחרות

16. שדרוג גוגל מפות כדי להבחין בנתיבים ולא רק בדרך

לפי הערכות גוגל מפות יאפשר הצגה של מספר הנתיבים בכביש בו נוסעים.

17. מחשוב נלבש

שמועות שגוגל מפתחת שעון חכם אנדרואידי, שיתמודד עם האתגרים הקשים ביותר של המוצר: שימושיות וחיי סוללה. היא רכשה את יצרנית השעונים החכמים Wimm כבר לפני שנה וחצי, והחברה עובדת על הפרויקט כעת.

18. גוגל גלאס להמונים

השקה מסחרית של גוגל גלאס, המשקפיים החכמים של גוגל עשויה להתבצע השנה. לפי דיווחים, משטרת ניו יורק תרכוש גוגל גלאס. שוטריה עשויים למצוא את עצמם פנים אל פנים עם חשודים החמושים באותו כלי נשק קיברנטי.

>> לכתבה המקורית באתר TheMarker

וגם: 
>> ידידותי למשתמש: פרטנר משיקה סמארטפון למבוגרים
>> קופיקס תמכור מוצרים לבית - שוקלת לפתוח רשת ברים