אם היה לכם אייפון 6 ומעלה ובמהלך 2017 החלפתם לו סוללה - כנראה שמגיע לכם פיצוי. אפל הודיעה אתמול כי תחזיר כסף לכל מי שהחליף למכשירו סוללה לכל אורך שנת 2017 מלבד שלושת הימים האחרונים בה.

נזכיר כי בדצמבר 2017 הצליח משתמש להוכיח כי החברה מאטה אייפונים בעלי סוללות ישנות. לאחר כשבועיים פרסמה אפל הבהרה על כך שההאטה יועדה למנוע אתחולים בלתי צפויים של מכשירים עקב קושי של סוללות ישנות לספק את האנרגיה הדרושה לגרסאות התוכנה החדשות. היא התנצלה על כך שמעולם לא הודיעה או שאלה את המשתמשים על ההעדפה שלהם בעניין, והורידה את מחיר החלפת הסוללה למי שהאחריות שלו כבר פגה מ-50 ל-30 דולר.

עתה מודיעה אפל כי כל מי ששילם את המחיר המקורי על החלפת סוללה - 50 דולר - יקבל החזר מלא על מחירה. ההחזר יגיע לדברי החברה לכל מי שביצע את ההחלפה אצל גורם מורשה מטעם אפל, כהעברה אלקטרונית או כזיכוי בכרטיס האשראי. החברה תיצור קשר עם הלקוחות במהלך החודש הקרוב, ותאפשר למי שלא מקבל את ההחזר תקופת ערעור עד סוף השנה.

 

מאיידיגיטל נמסר כי גם בישראל יקבלו מחליפי סוללות החזר. "לקוחות בעלי אייפון 6 ומעלה שהוחלפה להם סוללה מקורית במהלך 2017, ע"י נותן שירות מוסמך של אפל, יקבלו מייל מאפל (המייל צפוי להגיע בין היום ל-27 ליולי) ובו הפרטים על אופן הזיכוי בגובה 50$ בגין עלות התיקון ששילמו. ההתקשרות, כמו הזיכוי, יתבצעו ישירות מול אפל".