עובד אפל שהתפטר (צילום: medium)
"בקושי (וכשאני אומר בקושי אני מתכוון אף פעם) ראיתי את הבת שלי במהלך השבוע". התג של ג'ורדן פרייס | צילום: medium

 

אפל נראית כמו מקום עבודה חלומי ואנשים רבים מגישים מועמדות לעבודה בחברת הטכנולוגיה מעמק הסיליקון, אבל בשביל ג'ורדן פרייס העבודה החלומית התגלתה כלא נוצצת בכלל.

בפוסט שפירסם באתר מדיום מספר פרייס איך התקבל לעבודה באפל, אך עזב את החברה אחרי שהתברר לו כי לא כל הנוצץ זה. "לפני כחודש, אחרי שנים של עיצוב בכמה תעשיות, שבהן עשיתי אתרים ללקוחות קטנים ועבדתי בסטארט אפים כושלים או בכאלה עם הצלחה מפוקפקת ומצאתי פרויקטים מהצד, קיבלתי הצעה להגיע לראיון באפל", סיפר פרייס. הוא סיפר כי הוא לא האמין לזה ועידכן את תיק העבודות שלו לקראת הריאיון מרוב התרגשות.

"הופתעתי מאוד כשהיה לי רק ריאיון אחד עם שלושה אנשים במשך פחות משעה, והריאיון היה די סטנדרטי", הוא משחזר. אחרי שקיבל שיחת טלפון עוד באותו יום שבה התבשר כי התקבל לעבודה כמעצב מובייל, הוא התרגש ופירסם על כך פוסט בפייסבוק שעליו קיבל יותר לייקים מאשר על הפוסט שבו בישר שנולדה בתו. הוא סיפר גם איך אנשים שלא הכיר התחילו לשלוח לו הודעות ולעקוב אחריו בטוויטר ואיך הוא יצא לחגוג את המאורע בערב שתייה.

אפלסטור, חנות של אפל באיטליה (צילום: Giuseppe Bellini, GettyImages IL)
מחק את הקבצים האישיים מהאייפד - ונסע הביתה | צילום: Giuseppe Bellini, GettyImages IL

"ואז התחלתי. מייד לא הייתי מרוצה מהשעות הקשיחות והנסיעה הארוכה, אבל לפחות יכולתי להיות אחד מאותם אנשים מגיעים אל ומסן פרנסיסקו באוטובוס פרטי עם wifi", הוא מספר. אבל הוא ממשיך ואומר: "בקושי (וכשאני אומר בקושי אני מתכוון אף פעם) ראיתי את הבת שלי במהלך השבוע מפני שהשעות היו כל כך לא גמישות. גם ספגתי ירידה משמעותית בשכר, אבל הבנתי שאני עושה השקעה בקריירה לטווח הארוך על ידי עבודה בחברה כל כך יוקרתית", הוא טוען.

לדבריו, ההתחלה היתה קשה – כל כך הרבה סיסמאות וחשבונות שהיה צריך להכניס - וחודש שנדרש לו כדי להתחבר לשרת. הוא מספר כי גם כל הזמן נערכו פגישות שהפריעו ליצרנות של כולם, "אבל הן נראו הכרחיות בחברה כה גדולה עם כאלה מוצרים איכותיים".

אבל הבעיה הגדולה יותר של פרייס היתה עם המנהל הישיר שלו, שלדבריו נהג לשלוח עקיצות וצחק על כל מי שעבד מתחתיו – כולל על פרייס. המנהל דאג להזכיר לפרייס כי חוזה ההעסקה שלו לא יחודש אם הוא לא יעשה דברים מסוימים. "הרגשתי יותר כן מתבגר שעובד בעבודה קמעונאית גרועה מאשר איש מקצוע שעובד באחת מחברות הטכנולוגיה הטובות בעולם", מספר פרייס.

פרייס מספר כי הצד החיובי היה שעמיתיו היו מוכשרים מאוד ובעלי עיניים טובות לעיצוב וכי הוא אהב את תשומת הלב לפרטים בחברה. בנוסף, הוא מספר כי גם האוכל בקפיטריה היה טוב וגם האייפד אייר החדש שקיבל. עם זאת, הוא מספר כי הוא נהפך לאחד מאותם אנשים שלא יכלו לחכות עד לסוף השבוע ושנכנסו לדיכאון כשהוא נגמר.

אחרי עלבון נוסף מהמנהל שלו, הבין פרייס כי הוא לא מסוגל להתרכז בעבודה שלו. ואז, בזמן הפסקת צהריים הוא מחק את כל הקבצים הפרטיים מהאייפד החדש שלו, השאיר את כל הדברים שהיו שייכים לחברה על שולחן העבודה, העלה באופן מסודר את כל הדברים שהוא עבד עליהם לשרת – ונסע הביתה.

"השארתי לבוס שלי הודעה ואמרתי לו שהוא הבוס הגרוע ביותר שנתקלתי בו אי פעם במסגרת חיי המקצועיים ושאני לא יכול יותר תעבוד תחתיו – ולא משנה כמה אפל תיראה טוב בקורות החיים", מספר פרייס. "אני לא ממש גאה בעצמי", הוא טוען ואומר שיכול להיות שזה ירדוף אחריו בעתיד. "אבל כל מה שאני יודע הוא שרציתי כל כך לעבוד באפל, אבל עכשיו לא כל כך".

לידיעה המקורית באתר TheMarker

וגם:
>> שחקנים שניסו להיכנס לענף כרטיסי האשראי - ויתרו בשל דרישות הבנקים
>> עם משכורות גבוהות ואיכות חיים טובה: המצטרפים החדשים לסטארט אפ ניישן