רק חודשיים וחצי עברו מאז פתיחתה החגיגית של חנות הדגל החדשה של אפל בשיקגו – אחת מארבע הראשונות בעולם עם עיצוב חדש, שקוף לחלוטין, שמיועדות לשמש מעין טיילת עם אירועי הדרכה על מוצרי אפל – ובסוף השבוע התברר כי היא סובלת מבעיה קטנה: היא פשוט לא תוכננה נכון.

בלוגר האמנות מאט מאלדרה, שיצא לטיול בעיר, דיווח כי סביב סניף אפל סטור בשדרות מישיגן, ממש מעל נהר שיקגו, נחסמו המדרכות והמדרגות הציבוריות בסרטי זירת פשע צהובים, והכניסה התחתונה לחנות נחסמה על ידי שלט: "היזהרו ממפולות שלג וקרח".

מסתבר שגג החנות, המעוצב בהשראת צורת המסך של המחשב הנייד האגדי של החברה, מקבוק אייר, לא התמודד כל כך טוב עם שלג – ובשיקגו יורד די הרבה שלג: ממוצע השלג השנתי בה גבוה ב-37% משאר ארה"ב, עם 89.5 ס"מ לעומת הממוצע הארצי של 65.5 ס"מ. למרות הנתונים האלה, בגג הדקיק העשוי סיבי פחמן אין תעלות ניקוז, ומפולות שלג וקרח סיכנו את העוברים והשבים סביב השוליים.

חנות הדגל של אפל בשיקגו (צילום: Marek Lipka-Kadaj, ShutterStock)
נטיפי הקרח והשלטים על המדרכה | צילום: Marek Lipka-Kadaj, ShutterStock

בלייר קאמין, מבקר הארכיטקטורה של העיתון שיקגו טריביון (שהחנות המפוארת הוקמה בדיוק מול משרדיו), כתב בתגובה כי בניינים רבים בשיקגו ובכלל אינם מסוגלים להתמודד עם שלג וקרח, כך שלא מדובר בחוסר התחשבות קיצוני מצד אפל בתנאי הסביבה.

מעבר לכך, הוא פנה לדובר אפל, ניק ליהי, שהבהיר לו שחברת האדריכלות שעיצבה את החנות – פוסטר ושות' הלונדונית – דווקא כן חשבה על מה שיקרה בחורף, כשיירדו משקעים על הגג. "לגג יש מערכת חימום מובנית. היא היתה צריכה קצת כיוונון ותוכנתה היום מחדש", הוא הסביר. "אנו מקווים כי זו בעיה זמנית".