ככל שאנחנו יודעים יותר אנחנו רוצים לדעת עוד - הכלל הידוע הזה תקף במיוחד כשמדובר על דור חדש למכשיר האייפון של אפל. שבוע לפני האירוע בו תחשוף אפל את הדור השמיני לסמארטפון הנמכר בעולם, נראה שכמעט לא נותר פרט שאיננו יודעים עליו - אך אנחנו רעבים לעוד קצת.

 

אחרי מאות תמונות שהציפו את הרשת בחודשים האחרונים, בימים האחרונים הגיע תור סרטוני הווידאו המראים לכאורה את אייפון 6. שניים כאלה שפורסמו השבוע מראים אותו באיכות גבוהה ביותר, המאפשרת להבחין בכל פרט ופרט בגוף המכשיר.

 

כך, לדוגמא, ניתן לראות בקלות שכפתור ההדלקה/כיבוי/נעילה/פתיחה של המכשיר הוזז מראשו לצידו - צעד הגיוני בהתחשב בגודלו של המכשיר, ההופך את הגישה לדופנו העליונה לתנועה מסובכת יותר מאשר בדורות הקודמים והקטנים יותר. בנוסף, בהשוואות מול אייפון 5s אפשר לראות שחיישן טביעות האצבע גדל מעט ומיקום המצלמה הקדמית שונה. גם מבזק המצלמה האחורית השתנה וצורתו עוגלה, אך המציגים מרגיעים ואומרים שהוא עדיין כולל שתי נורות LED לתאורה עוצמתית שתאפשר תאורה טובה לצילום.

עיצוב המכשיר, כפי שראינו כבר עשרות פעמים, השתנה רבות וצידיו מעוגלים לחלוטין, כדי לאפשר אחיזה נוחה גם בגודל החדש. הצבע נותר דומה לזה של אייפון 5s, אם כי עתה עשוי הגב מומר שונה.

המציגים טוענים כי מה שהם מראים הוא המכשיר האמתי, אך מודים כי הרכיבו אותו בעצמם מחלקים שהגיעו ממקורות שונים. אחד המציגים אף מציין כי הזכוכית שהוא מציג ככל הנראה אינה "ספיר" - הסוג שאפל צפויה להרכיב על המכשירים שלה.

דבר מה נוסף שחסר בסרטונים הוא הוכחה שהמכשירים המוצגים בהם עובדים. המכשירים מוצגים כשהם מכובים, למרות שהם לכאורה אמורים לעבוד אם הם הדבר האמתי. באחד הסרטונים נדלק המסך כאשר המכשיר מחובר למחשב, אך מלבד סמל החיבור המוצג כאשר המכשיר כבוי לא נראים חלקים נוספים ממערכת ההפעלה שלו.