אתם ממילא מניחים את האייפון על השולחן ליד המחשב ומשתמשים בהם בו-זמנית, אז למה שלא תוכלו לחבר אותם ולהשתמש בהם יחד?

בקשת פטנט של אפל, שהוגשה בספטמבר האחרון ונחשפה בסוף השבוע על ידי משרד רישום הפטנטים האמריקאי, מראה איך אפל מתכוונת להפוך את הרעיון הזה למציאות ולאחד בין הסמארטפון או הטאבלט למחשב.

בבקשה, שנקראת בפשטות (תאמינו לנו, יחסית לבקשת פטנט זה משחק ילדים) "התקן עזר אלקטרוני" (electronic accessory device), מתארת אפל איך אייפון או אייפד יכולים להפוך למחשב נייד על ידי חיבור לאביזר ייעודי. האביזר נראה כמו מקבוק, אך למעשה הוא כולל רק רכיבים בסיסיים ביותר כמו מסך, מקלדת וסוללה, ומתבסס על חומרת ותוכנת האייפון או האייפד כדי לעבוד.

מחשב נייד שהמוח ומשטח המגע שלו הוא אייפון (איור: אפל)
אייפון בתוך תושבת דמוית מחשב נייד | איור: אפל

בגרסה המיועדת לאייפון, במקום משטח המגע (העכבר) נמצא חריץ בצורת אייפון, אליו נכנס המכשיר והופך בו-זמנית גם ל"מוח" שמפעיל את המחשב וגם למשטח המגע, שעליו מזיזים אצבע כדי להזיז את העכבר על המסך הגדול יותר. בגרסה המיועדת לאייפד המסך הוא זה שחסר, וברגע שמכניסים למקומו את האייפד הוא מתחבר למקלדת, למשטח המגע ולסוללה של האביזר דמוי המחשב.

הרעיון הזה ממש לא חדש, ולמעשה לא ברור באיזו עילה דורשת אפל לקבל עליו פטנט. מקלדת מחשב בשם Omnio Wow-Keys, שאליה ניתן להחליק אייפון שישמש כמשטח מגע, קיימת כבר מ-2011 וניתן לראות אותה בתמונה למעלה; יותר מכך, באותה שנה כבר הציגה מוטורולה את Atrix - סמארטפון שמתחבר לתחנת עגינה דמוית מחשב נייד ומריץ עליה את מערכת ההפעלה אובונטו; ב-2012 הציגה אסוס את PadFone - סמארטפון שנכנס אל תוך גבו של טאבלט, שמתחבר בתורו למקלדת, וכך מאפשר להשתמש בסמארטפון כמחשב נייד לכל דבר; בשנים האחרונות עובדת מיקרוסופט על רעיון דומה שיאפשר להפוך סמארטפונים שמריצים Windows למחשבים על ידי חיבורים למסך ומקלדת, כפי שניתן לראות בסרטון הבא: