חברת סולוטו זוכה בתחרות של טק קראנץ' (צילום: TechCrunch)
עשו את המכה. צוות סולוטו מנצח בתחרות הסטארט אפים של טקראנץ' | צילום: TechCrunch

סולוטו, אחת מחברות הסטארט-אפ הידועות בישראל, תימכר ככל הנראה בימים הקרובים בסכום של לפחות 100 מיליון דולר, כך מדווחים הבוקר העיתונים הכלכליים.

החברה לה צפויה להימכר סולוטו, היא אסריון (Asurion) האמריקאית, העוסקת בתחום הסלולר ומספקת שירותי תמיכה מרחוק למיליוני לקוחות סלולר בארה"ב. סכום המכירה מוערך ב-100 עד 150 מיליון דולר – אקזיט יפה לחברה שהושקעו בה בשנות פעילותה כ-20 מיליון דולר.

בואו לפייסבוק של נקסטר

סולוטו, שהוקמה ב-2010, החלה את דרכה כספקית תוכנה לשיפור חוויית השימוש במחשבים אישיים מבוססי מערכת ההפעלה ווינדוס. גרסתה הראשונה של התוכנה שלה ניתחה את תהליך האתחול של המחשב והציגה בפני המשתמשים את רשימת התוכנות הנפתחות מייד עם עליית מערכת ההפעלה לצד תיאורן והמלצות מאילו מהן ניתן למנוע לעלות עם האתחול לצורך האצתו. החברה התפרסמה בין היתר בשל נצחונה בתחרות הסטארט-אפים הבינלאומית Disrupt של בלוג הטכנולוגיה טקראנצ', כמו גם מהופעתו של מייסד החברה ישי גרין בתוכנית "מחוברים".

בהמשך התפתחה החברה והחלה להציע גם שליטה מרחוק במחשבים אחרים, כך שמשתמשים בעלי הבנה מעמיקה יוכלו לסייע למשתמשים שאינם כאלה בפתרון בעיות טכניות שונות. השנה הכריזה החברה על טכנולוגיה לביצוע עזרה מרחוק גם על מכשירי סלולר.

>> הסמארטפון בלם את הכדור והציל את הבעלים ממוות

>> סולוטו מציגה: אלה הם עשרת המחשבים הניידים הטובים ביותר