הסיפור הבא גורם לנו לשאול בעצב ותמיהה - מה נסגר?! "מעודדות מתכנתים" זה שם התפקיד שאותו חברות הייטק ברחבי סין מבקשות לאייש. נשים משכילות ונאות שתפקידן היחיד הוא לעודד ולעשות מצב רוח טוב במשרד למתכנתים. מה דרישות התפקיד? שתהיה מעל 158 ס"מ, בעלת פנים פרופורציונליות, קול רך, צחוק מדבק, אישיות חביבה וכמובן - שתדע להתאפר ולהתלבש.

התפקיד הרשמי הוא בדרך כלל פקידת קבלה, אבל בפועל זה הופך למארגנת ימי הולדת, שיחות הרגעה אישיות למתכנתים וכמובן מסאז'ים. אז יש כאן מצב אבסורד של הטרדה - הנשים שמחופצנות לכדי תפקיד קטן ומשפיל והמתכנתים שנכנסים לשוק שובניסטי ומטריד מהרגע הראשון. כולם מפסידים, הכסף? אולי הוא מנצח. אפשר לצקצק ולהגיד "תראו את הסינים האלה", אבל הטרדות מיניות - גם בתחום שנשחב לנקי כמו הייטק  - קורות גם בארץ, כל הזמן. סרטון אמיץ של את "דה מרקר" הזמין בכירים בהייטק הישראלי להם להקריא עדויות קשות של נשים שחוו הטרדות מיניות.

הטרנד החל אמנם בחברת הייטק קטנה בסין ב-2015, אבל נראה שעכשיו הוא תופס תאוצה וכל חברת הייטק שמכבדת את עצמה רוכשת שירותיה של בחורה אחת כזו לפחות, כדי למשוך יותר מתכנתים, שנתפסים בחברה הסינית כחנונים חסרי יכולות חברתיות.

זאת כנראה הסיבה שב"ניו יורק טיימס" הצטרפו לחברת הייטק כזו בדיוק (Chainfin.com) והתלוו לשאן יו - אישה בת ה-25 בעלת תואר בהנדסה חברתית, שעובדת כמעודדת מתכנתים. 

נקסט | הערב בשעה 23:25 | קשת 12