"זה בלתי נתפש! איך זה עובד? האנשים ביוטיוב אומרים אנחנו רוצים לעודד טרור, או שכאילו אנחנו לא יודעים מה קורה אצלנו?" - זו השאלה הבלתי נמנעת שהפנתה מנחת "הבוקר של קשת" גלית גוטמן למיכה לייקין אבני לאחר שהסביר איך יוטיוב משמשת כמסייעת לטרור פעמיים - גם בהפצת הסתה וגם במימון.

"היום מובן לכולם, ילדים שנולדים לא מחליטים לקום ולרצוח", אמר לייקין אבני, בנו של ריצ'ארד לייקין ז"ל שנרצח בפיגוע בירושלים לפני כשנה. "הם צריכים להתחנך לכך. המדיה החברתית היא המסייע העיקרי לדבר הזה, ובשנה האחרונה אנחנו נלחמים בפייסבוק בחקיקה ובתביעת ענק בארה"ב".

לגבי יוטיוב הוא סיפר כי האתר "מאפשר למחבלים וארגוני טרור לפרסם סרטי הסתה ולהתחלק עם יוטיוב בכספי הפרסום שהם גובים ממפרסמים גדולים כמו מרצדס ואאודי". הארגונים מעלים לאתר סרטונים, נרשמים לתוכנית הפרסום ומקבלים יותר כסף ככל שהסרטונים נצפו יותר פעמים והפרסומות זכו ליותר הקלקות.

"אין להם אינטרס כלכלי להפסיק את זה, אלא אם אנשים יתקשרו למפרסמים ויגידו להם שלא ירכשו מוצרים שיפורסמו בסרטוני טרור", מסביר לייקין אבני את הסיבה לפיה הוא מאמין כי יוטיוב, פייסבוק וטוויטר לא פועלים לכאורה נגד הסתה באותה אגרסיביות בה הם פועלים נגד הפרת זכויות יוצרים ותכנים מיניים. "יש להם מדיניות שאומר שלא אוהבים טרור, אבל הם כמעט ולא עושים דבר".

תגובת גוגל: "אנחנו מסירים סרטונים מסומנים  שמפרים את החוקים שלנו. יש לנו מדיניות של אפס סובלנות לגבי תוכן שמעודד לאלימות או שנאה ואיסור גורף על תוכן שקורא לגיוס לארגוני טרור והסתה לאלימות. אנחנו מסירים במהירות סרטונים שמפרים מדיניות זו וסומנו על ידי המשתמשים שלנו, ובנוסף מבטלים חשבונות של ארגוני טרור או כאלו שבאופן תדיר מפרים את המדיניות שלנו"