בעבר כתבנו לא פעם כמה חשוב לבדוק כל הזמן שאתם לא נותנים לאפליקציות ושירותים לא אמינים גישה לחשבונות שלכם - וגם הראינו איך לעבור על רשימות האפליקציות שמחוברות לחשבונות הפייסבוק והגוגל ולחסום את הלא רצויות שעלולות לפרסם בשמכם דברים או סתם לאסוף את המידע שלכם כדי להעביר אותו לשימוש גורמים שמוכנים לשלם על זה.

באינסטגרם, כך התברר לנו השבוע, המצב חמור במיוחד: האפליקציה מאפשרת לשירותי צד שלישי להתחבר אליה, אך כמעט בלתי אפשרי למצוא את רשימת השירותים המחוברים ולנתק כאלה שאנחנו חושדים שפרסמו בשמנו דברים בלי רשות או סתם העבירו פרטים לגורמים לא רצויים.

הסוד האפל של אינסטגרם הוא שהרשימה הזו לא נמצאת באפליקציה, אלא רק באתר, שאליו כמעט אף אחד לא נכנס. אז עכשיו יש לנו סיבה טובה להיכנס לאתר.

לאחר הכניסה, לחצו על כפתור הפרופיל ואז על שלוש הנקודות שלצד שם המשתמש שלכם.

מהתפריט, בחרו באפשרות Manage Applications. ניתן להגיע לעמוד המבוקש גם על ידי לחיצה על הקישור הזה, אך העדפנו להביא לכם את ההוראות המלאות להגעה לעמוד כדי שתוכלו לעשות זאת בפעמים הבאות גם אם לא תמצאו את הקישור.

כאן יוצגו בפניכם כל האפליקציות והשירותים המחוברים לחשבון שלכם ואילו הרשאות יש להם. אם יש כאן שירות שפרסם בשמכם דברים בלי שרציתם או סתם דורש לדעתכם יותר מדי מידע בשביל התמורה שהוא נותן - לחצו על כפתור Revoke Access שמתחת לשם השירות.

מומלץ לבצע בדיקה של רשימת האפליקציות המחוברות אחת לכמה זמן, וכמובן בכל פעם שקורים בחשבון שלכם דברים מוזרים.