אי פעם רציתם להקרין מצגת או סרטון מחוץ לבית, או לתת לילדים לראות טלוויזיה גם באוהל בכינרת? לרוב מדובר במועקה שקשה לפתור, אך עוד ועוד גאדג'טים מנסים לתת לה מענה. ביגר NEXT G הוא מקרן כיס שכולל בתוכו סטרימר אנדרואיד, רמקולים ואפילו סוללה להטענה ניידת. גם המחיר לא רע – כ-1,400 שקלים. אז האם כדאי לכם לקנות אותו?

העיצוב

הביגר נראה קטן ביחס לתכונות שלו; אולי אפילו קטן מדי. מדובר במקרן ברזולוציה של 720p, עם מערכת אנדרואיד מלאה, רמקולים וסוללה שמספיקה לשעת הקרנה – כל זה בקופסה שאשכרה יכולה להיכנס לכיס.

אבל בואו נתחיל לדבר על העיצוב. הביגר מעוצב כקופסה קטנה ושחורה: בחלק העליון אנחנו יכולים למצוא את השליטה במכשיר – שמתבצעת באמצעות טראקפד, ממש כמו בלפטופ – וכפתורי תפריט, שמע וחזרה אחורה; מצד ימין יש לנו את חוגת הפוקוס של המכשיר שמאפשרת לפקס את התצוגה במקרן; מצד שמאל חיבור HDMI למכשיר חיצוני וכפתור הדלקה; ומאחורה חיבור אוזניות, USB וחשמל.

השימוש

השימוש בו פשוט מאוד: מחברים לחשמל, מדליקים ומגיעים למסך הראשי, שכולל הכוונה ליוטיוב ולנטפליקס, להורדת אפליקציות מחנות גוגל פליי או לשיקוף האייפון או האנדרואיד שלכם. ניתן לסייר בתפריט הן באמצעות השלט והן באמצעות משטח המגע בחלקו העליון של המכשיר.

הטעינה של המערכת מהירה יחסית, והסטרימר של ביגר יודע להתאים את עצמו לגודל המשטח שעליו אתם מקרינים. חבל שהסוללה מספיקה לשעה אחת בלבד.

סטרימר של ביגר (צילום: אור אליעז)
סטרימר של ביגר | צילום: אור אליעז

איכות הצפייה

לא נתקלנו בבעיות בצפייה או בהקרנת המסך מהטלפון. החסרון היחיד מורגש בניווט בין התפריטים, בעיקר בגלל החומרה החלשה: רק ג'יגה בייט אחד של זיכרון RAM ו-16 ג'יגה בייט של נפח אחסון.

איכות ההקרנה עצמה מפתיעה מאוד – הסטרימר של ביגר מאיר בצורה טובה גם בחללים קצת מוארים, ובחושך מלא הוא עושה עבודה נהדרת. אין ספק שיש מקרנים חזקים יותר ממנו – אבל הם גם גדולים משמעותית.

בשורה התחתונה

הביגר הוא מכשיר מפתיע מאוד, וללא ספק אחד הגאדג'טים החמודים שנחתו על שולחני לאחרונה; קובייה קטנה שהופכת בין רגע למקרן עוצמתי ואיכותי עם אפשרויות רבות. בהחלט אפשר לקחת אותו איתכם לטבע אם יש לכם חיבור חשמל קרוב, או אפילו להשתמש בו בחדרים בהם אין לכם טלוויזיה בבית.

מחיר: כ-1,400 שקלים באתר ביגר