אחד הצעדים הצפויים ביותר של אפל לקח קצת זמן, אבל בסוף הוא קרה: שבע שנים אחרי שרכשה את מותג האוזניות היוקרתי "Beats" של ד"ר דרה, היא השיקה אוזניות קשת מבטלות רעשים תחת המותג של אפל, שנקראות איירפודס מקס (AirPods Max).

האוזניות נחטפו מהמדפים אחרי ההשקה המפתיעה, ורק לאחרונה חזרו למלאי באתר הרשמי של אפל ארה"ב. לאחרונה הן נחתו גם בישראל, כשרשת דינמיקה ששלחה לנו את האוזניות לסקירה החלה להציע אותן באתר הרשמי שלה. אז האם הן שוות קניה?

העיצוב: חללית 

אין ספק שמדובר בעיצוב מיוחד ושונה מכל מה שראינו גם מאפל וגם מביטס: האוזניות עשויות מאלומיניום מתכתי, שקצת מזכיר לנו את צדדי האייפונים או האפל ווטש, והקשת עצמה לבנה, אולי הרפרנס היחיד לאיירפודס הקודמות בסדרה, עם רשת בד לראש. התחושה הכללית המתקבלת היא של אוזניות "חללית" מהעתיד. 

למרות העיצוב המצוין, האיירפודס מקס די כבדות, ולטעמי גם גדולות ומגושמות מדי. אולי זה הראש הגדול שלי, אבל הן קצת לוחצות לי ולא ממש נוחות אחרי כמה שעות האזנה. כריות האוזניים דווקא כן נוחות, והן גם ניתנות להסרה ולהחלפה (עבור תשלום נוסף, כמובן), הודות לחיבור המגנטי שלהן. טיפ קטן לנוחות: לחיצה קלה בחלק התחתון של האוזניות גורם להן לשבת טוב יותר על הראש.

איירפודס מקס (צילום: אור אליעז, NEXTER)
איירפודס מקס. קצת כבדות | צילום: אור אליעז, NEXTER

אם תחפשו את כפתור ההדלקה או הכיבוי, לא תמצאו אחד; הדרך לכבות את האוזניות היא הסטתן הצידה. באוזן שמאל תוכלו למצוא את כל הפקדים והחיבורים: למטה חיבור הלייטנינג (אין טעינה אלחוטית, חבל), ולמעלה כפתור הפעלת מצב סינון הרעשים וה-Digital Crown, אותו בורר המוכר לנו מהשעונים של אפל. בשתי האוזניות משובצים מיקרופונים, חלקם לסינון רעשים וחלקם לדיבור בשיחות טלפון.

במהלך נדיבות נדיר מאוד מצד אפל, שרק מחפשת לצמצם לנו אריזות בתקופה האחרונה, אנחנו מקבלים באריזה קייס לאוזניות – לבן ופשוט מבד ולא מאוד מזמין, אבל קייס. עד שנתנו לכם, תגידו תודה.

התאימות והסוללה

כמו באיירפודס פרו, כשמסירים אותן מהאוזניים המוזיקה מפסיקה, וכשמניחים אותן שוב היא חוזרת. המעבר בין מוצרים של אפל – שעון, אייפון ומק – קל ומהיר, מצב שיתוף הסאונד מאפשר לשתף גם איירפודס פרו במה שאנחנו שומעים, וכל העסק מתקתק נהדר. 

הסוללה של המקס טובה מאוד, ומחזיקה גם שעות ארוכות של האזנה למוזיקה. חמש דקות של טעינה מספקות שעה וחצי של האזנה – טוב מאוד למי שמתעצל להטעין אותן, כמוני.

הסאונד וסינון הרעשים

זה מוצר של אפל וביטס, לא? אין ספק שהסאונד באוזניות האלה משובח. כיאה לאוזניות המודרניות, הבסים מוגברים. יש שאוהבים את זה יותר ויש שפחות. בכל מקרה, בכל סגנונות המוזיקה והווליומים, האוזניות מפיקות סאונד אדיר ומעולה. 

איירפודס מקס (צילום: אור אליעז, NEXTER)
איירפודס מקס. סינון הרעשים טוב, אך הסאונד יזלוג החהוצה | צילום: אור אליעז, NEXTER

סינון הרעשים הוא מהפיצ'רים הטובים ביותר של האוזניות. גם כשהוא כבוי, האוזניות אוטמות את המשתמש לא רע ונותנות שקט. כשמפעילים אותו – בום – העולם נעלם ואתם בשקט מוחלט, כשלא תשמעו אפילו את האדם שמולכם מדבר אליכם. למעשה, אפילו המוזיקה נשמעת טובה ומדויקת יותר עם סינון הרעשים מופעל. יחד עם זאת, התוצאה הסופית דומה לזו שתקבלו באוזניות של סוני או BOSE, שעולות כחצי מהאוזניות האלה.

חיסרון אחד הוא דווקא בזליגה של הצליל: החל מווליום מסוים, כל מי שנמצא בסביבתכם ישמע את מה שאתם שומעים.

מכורים לאפל? אין לכם ברירה

יש לא מעט לאהוב באיירפודס מקס; העיצוב המצוין, הסאונד מעולה, סינון הרעשים איכותי והסוללה טובה. אבל יש גם חסרונות: הן קצת כבדות ולוחצות לטעמי, הקייס די מכוער, והמוזיקה שלכם נשמעת גם מחוץ לאוזניות.

מעל כל אלו עומד המחיר האסטרונומי של האוזניות. בחו"ל הן נמכרות עבור 549 דולר, ובחסות שער הדולר הנמוך, הן מוצעות ברשת דינמיקה עבור 1,999 שקלים. ברשת איידיגיטל עלותן 2,350 שקלים. זה מחיר אסטרונומי לאוזניות - מעוצבות, איכותיות ומבטלות רעשים ככל שיהיו. ניתן למצוא אוזניות מקבילות באיכות ובפיצ'רים גם בחצי המחיר.

השורה התחתונה זהה עבור כל מוצריה של אפל, או כמעט כולם: אם אתם לא יכולים לוותר על התאימות המושלמת לשאר מוצרי החברה, אלה האוזניות בשבילכם. אם לא, יש לא מעט מוצרים מעולים שיעשו עבודה זהה במחיר זול בהרבה.