העדכון בוואטסאפ שמאפשר להפעיל "הודעות זמניות" סוף סוף הגיע למשתמשים. התכונה החדשה מאפשרת למחוק הודעות ומדיה מצ'אטים ומקבוצות אחרי שבעה ימים. כדי לקבל את התכונה החדשה, שהושקה בשבוע שעבר (רביעי), יש להיכנס לחנות האפליקציות באנדרואיד או באייפון שלכם ולעדכן את אפליקציית וואטסאפ. 

ניתן להפעיל את התכונה עבור כל איש קשר בוואטסאפ שלכם, אך בקבוצות רק אדמינים רשאים להפעיל את התכונה. ההודעות שנשלחו או התקבלו לפני הפעלת התכונה לא יושפעו. 

כך תפעילו הודעות זמניות בצ'אט פרטי

#1

כדי להפעיל את התכונה בצ'אט פרטי, יש לפתוח אותו, ללחוץ על שם איש הקשר ולבחור ב"הודעות זמניות" (בגרסה באנגלית: Disappearing Messages). שימו לב: גם איש הקשר יקבל התראה על כך שהפעלתם הודעות זמניות, ויוכל לבטל אותן. 

#2 

במסך שייפתח ניתן לבחור בהפעלה או כיבוי (On או Off).#3 

עם הפעלת התכונה תופיע בשיחה תווית, לפיה כל ההודעות החדשות בשיחה יימחקו תוך שבוע ממועד שליחתן.

#4 

לצד זאת, יופיע ליד תמונת איש הקשר אייקון קטן של שעון - וניתן יהיה לראות אותו גם מרשימת השיחות שלכם. 

#5

אם הצד השני יבטל את ההודעות הזמניות, תקבלו על כך התראה בשיחה. 

כך תפעילו הודעות זמניות בקבוצה

רק מנהלי קבוצות רשאים להפעיל את התכונה. כדי לעשות זאת, יש לפתוח את צ'אט הקבוצה, ללחוץ על שמה - ולבחור ב"הודעות זמניות". גם כאן יש לבחור בהפעלה או בכיבוי.

עם הפעלת התכונה תופיע בצ'אט תווית המתריעה בפני חברי הקבוצה על הפעלתה, כשלתמונת הקבוצה יתווסף אייקון של שעון. חברי הקבוצה שינסו לשנות את ההגדרה יקבלו את הודעת השגיאה הבאה: "רק מנהלים יכולים לשנות הגדרה זו". 

למה צריך לשים לב – וממה כדאי להיזהר?

• הודעות שנשלחו או התקבלו לפני הפעלת התכונה לא יימחקו.

• איש הקשר שהפעלתם את התכונה בשיחה איתו יקבל על כך התראה. 

• למרות שההודעות עצמן זמניות, עדיין ניתן להעביר אותן לאיש קשר אחר, להעתיק אותן או לצלם מסך.

• אם מגיבים להודעה זמנית, היא תמשיך להופיע בתור ציטוט גם אחרי שבעה ימים.

• התכונה לא מוחקת רק הודעות אלא גם מדיה, כמו תמונות וגיפים. אם הסמארטפון שלכם או של איש הקשר שומר מדיה באופן אוטומטי, התמונות, הגיפים והמסמכים יישארו שמורים גם אחרי היעלמות ההודעה.

• אם אחד מהצדדים יוצר גיבוי לפני שההודעה נעלמת, היא תיכלל בו – אך תימחק כשהגיבוי ישוחזר.

• אם משתמש לא פותח הודעה נעלמת תוך שבעה ימים, היא נמחקת. יחד עם זאת, ייתכן שהיא עדיין תהיה זמינה במגש ההתראות עד שהמשתמש יפתח את האפליקציה. 

>> עדכון חדש לוואטסאפ: רקע שונה לכל שיחה