אחת התופעות המאכזבות והמפחידות בשנים האחרונות של לינה במלונות מרשת לא מוכרת או בדירות Airbnb, היא בעלי נכסים מציצנים שמתעדים בעזרת ציוד נסתר את הלקוחות שלהם ללא ידיעתם. ובדיוק בגלל זה מרקוס האטצ'ינס, מומחה אבטחה, פרסם סרטון טיקטוק שמדגים כיצד אפשר לחשוף בקלות ציוד נסתר שכזה.

הדבר הראשון שיש לעשות, לפי מרקוס, הוא לבדוק במקומות "נוחים" למי שרוצה לצלם אתכם במצבים הכי אינטימיים, למשל גלאי עשן על התקרה מעל המיטה, ראש המקלחת או אפילו שעון מעורר ליד המיטה.

@malwaretech

Reply to @safarijackza How to find hidden cameras in AirBnBs #safety #travel

♬ original sound - Marcus Hutchins

הצעד השני הוא להאיר עם הפנס של הסמארטפון שלכם על האובייקטים האלה - אם אתם רואים ניצוץ חוזר אליכם או אפילו את ראש המצלמה או עיגול קטן של עדשת מצלמה, הרי שיש שם מצלמה נסתרת. עוד שיטה לגילוי המצלמות היא לכבות את האורות בחדר ולבדוק דרך מצלמת הטלפון אם תצליחו לראות לדים דלוקים במקומות שבהן יש מצלמה.

דרך נוספת עליה ממליץ מרקוס לבדיקת מצלמות נסתרות סביבכם, היא הורדת אפליקציה בשם Fing app שעובדת אם יש לכם את סיסמת ה-Wi Fi של המקום. כשתדליקו אותה, תגלו את כל המכשירים המחוברים לאותה רשת והיא תיתן מידע על איזה סוג מכשיר מחובר.

טריק פשוט יותר שרלוונטי בעיקר לשוכרי דירות הוא לכבות את ה-Wi Fi בדירה. במידה ובעל הדירה מתקשר כי גילה שנכבה ה-Wi Fi, תוכלו להסיק שייתכן שידע על כך לפי זה שציוד מעקב נסתר שלו הפסיק לעבוד.

חשוב שתדעו שצילום סמוי של אורחים במלונות וחדרי אירוח הוא אסור ומהווה עבירה על החוק. גם ב-Airbnb H ישנו סעיף ברור בתנאי השימוש, לפיו גם לאורח וגם למארח אסור בשום פנים להקליט או לצלם בכל דרך את האורחים במקום.