עם כל החידושים, הרובוטים, הרכבים האוטונומיים והגאדג'טים הקטנים, אין ספק שתערוכת CES 2019 מנסה לשפר את העתיד הטכנולוגי של חיינו. אבל מה לגבי העתיד האישי, או המשפחתי? האם החדשנות יכולה גם לסייע בחיזוק הקשרים האנושיים שלנו זה לזה? מוצר הדגל של סמסונג, שהושק במהלך התערוכה, בהחלט מאמין שכן: ה-Family Hub, או הרכזת המשפחתית- אם תתעקשו על עברית, הוא יותר מאשר עוד רשת של מוצרים שמקושרים זה לזה באופן חכם. המטרה האמיתית שלו היא הרבה יותר איטיליגנטית: קשר משפחתי.

ה-Family Hub אמנם הושק על ידי סמסונג לראשונה כבר לפני כ-3 שנים, אבל הדור הנוכחי שלו שהוצג ב-CES מקדם אותו כמה וכמה צעדים לקראת היעד הסופי: חוויה משפחתית אולטימטיבית. מסך המגע בן ה-21.5 אינץ' שבחזית המקרר הוא לא רק דרך מגניבה לתקשר איתו, אלא גם מקום שבו ניתן לשתף תמונות משפחתיות בצורה דיגיטלית וליהנות מהזיכרונות המשפחתיים הנעימים ביותר ביחד.

בני המשפחה יכולים גם להשתמש בו כדי לתקשר זה עם זה בצורה חכמה באמצעות פתקים על לוח ההודעות השיתופי. כמו כן, אפשר ליצור ולנהל לוח שנה משפחתי ולעדכן זה את זה במועדים ואירועים חשובים. בנוסף, אפשר להציג ולשתף את יצירות האמנות של הילדים, להראות מזכרות מטיולים משפחתיים בחו"ל ולהרכיב רשימת מטלות משותפות ביחד. במילים אחרות – כל מה שאנשים בדרך כלל נוהגים לעשות על דלת המקרר הישן, רק בצורה הרבה יותר מגניבה וחכמה.

בארצות הברית, 60 אחוז ממשתמשי ה-Family Hub הן משפחות עם ילדים, וזו הסיבה שסמסונג העניקה תשומת לב מוקפדת במיוחד לעדכון המוצר הזה כדי שיענה להן על כל הצרכים. ה-Family Hub הוא כמובן גם מוצר דיגיטלי חכם, שמסוגל לרתום את כל היכולות שלו למען המטרה.

כך למשל, הוא מסוגל לזהות פתקים והודעות שנכתבו עליו בכתב יד ולהמיר אותן לאותיות, ואפילו לזהות חפצים מסוימים שמצויירים עליו. כמו כן, כאשר המסך אינו בשימוש, ניתן להגדיר אותו כך שיציג שומרי מסך שונים ומתחלפים, כמו למשל תמונות משפחתיות או זיכרונות מאירועים משמעותיים, או אפילו טפטים דיגיטליים שישתלבו עם העיצוב במטבח.

עוזרת אישית עם בינת מלאכותית

מה שבאמת מבדיל את הדור הנוכחי של Family Hub מכל אלה שקדמו לו הוא שילובה של ביקסבי, העוזרת הווירטואלית של סמסונג, יחד עם יכולות האינטליגנציה המלאכותית שלה. ביקסבי מוסיפה לחוויה שלל שירותים שלא היו קיימות בה, ואינטגרציה של שליטה ופיקוח על מוצרי בית חכם אחרים במטבח או בסלון – באמצעות קולכם בלבד.

אם אתם מעוניינים לגוון את ארוחת הערב עבור המשפחה למשל, אתם יכולים פשוט לבקש ממנה לחפש מתכונים לפי טעם, סגנון אוכל או אפילו לפי המצרכים שיש לכם במקרר בזה הרגע. תוכלו כמובן גם לשאול אותה מה מזג האוויר הצפוי היום, ולבקש ממנה להשאיר תזכורות לשאר בני המשפחה.

ביקסבי מסוגלת גם להקל על שגרת היום יום הסוערת והלחוצה, על ידי כך שהיא מאפשרת לענות לשיחות או לשלוח הודעות בזמן הכנת האוכל, ואפילו להציג את מסך הסמארטפון שלכם על גבי המקרר כדי לצפות בתכנים או לשחק משחקים.

כמו כן ניתן לבקש מביקסבי להשמיע מוזיקה מתאימה כאשר מארחים אנשים אחרים למסיבה או ארוחת ערב, ואפילו ליצור פלייליסטים משפחתיים ואינדבידואלים לכל בני המשפחה או בהתאם למועדים ספציפיים כמו חגים וימי הולדת. כמו כן מסוגלת ביקסבי לזהות מי מבני הבית משוחח עמה, ולהציג לו את ההודעות וההעדפות האישיות שלו.

Samsung Family Hub (יח``צ: יחסי ציבור)
יח``צ: יחסי ציבור

כאמור, אחד הפיצ'רים הבולטים של האינטליגנציה המלאכותית של Family Hub היא היכולת לזהות אילו מוצרי מזון קיימים במקרר שלכם, ולעדכן מה תאריך התוקף שלהם. זה יכול לסייע במיוחד בעריכת רשימת קניות, בין אם ליד המקרר או באופן מרוחק ממנו, וכמובן בהצעות למתכונים וארוחות רלוונטיות.

הקשר שלה למוצרי בית חכמים אחרים רק יילך וישתכלל, וכך למשל כאשר אתם בוחרים מתכון לבישול, התנור יוכל לדעת בדיוק לאיזו טמפרטורה לכוון את עצמו מראש, והמדיח יוכל להתכונן לקראת שטיפה של כלים ספציפיים שתשתמשו בהם בטמפרטורה ותנאים מתאימים. מבקרים ברחבי העולם כבר קוראים ל-Family Hub "פסגת החוויה המשפחתית" – והיא רק הולכת להיות חכמה, יעילה וכיפית יותר מכאן והלאה.