תהיתם פעם איך מרגישים אנשים קשישים? עכשיו יש דרך לדעת לפחות מבחינה פיזית.

חוקרים במעבדה לחקר ההזדקנות (Agelab) במכון הטכנולוגי היוקרתי MIT  במסצ'וסטס שבארה"ב, הצליחו ליצור חליפה מיוחדת שמי שלובש אותה מרגיש כמו קשיש.

לא, לובש החליפה אינו מזדקן ופניו לא מתכסים בקמטים, אלא פשוט מתחיל להרגיש תחושות פיזיות ממוצעות כמו שחווים אותן אנשים מבוגרים.

אין תמונה
החליפה מדמה את חייהם של האנשים הקשישים והאתגרים איתם הם ממודדים באופן יומיומי

החליפה משתמשת במספר רב של תוספים כדי לדמות את חווית הזקנה והאתגרים הפיזיים שמגיעים איתה.

באזור הברכיים והמרפקים הותקנו פלטות ברזל מסולסלות שמגבילות את הברך ונותנות תחושה של נוקשות, עייפות שרירים והאטה בתנועה.

בזרועות הודבקו רצועות המחברות ביניהן לבין המותניים על מנת להפחית את הניידות המשותפת בכתפיים ולהמחיש את הקושי בקרב הקשישים להרים את הידיים.

גם ברגליים החליפה מגבילה את התנועה החופשית, זאת על ידי רצועות שחוברו לנעליים ואלה פוגעות בגמישות ומקצרות את טווח התנועה.

באופן דומה על מנת להגביל את תנועת הגב הותקנו רצועות ואף קסדה, עבור הצוואר שוב נעשה שימוש בברזלים ורצועות.

וכדי לטשטש את הראיה ולהעניק לתמונה גוון צהבהב כפי שרואים אותו הקשישים החוקרים השתמשו במשקפיים עם עדשה צהובה. עבור השמיעה החלשה חוברו אטמי אוזניים, לחוסר איזון –נעליים שנבנו באופן מיוחד, הידיים והקושי בתנועה התקבל על ידי כפפות ויש עוד שלל מרכיבים קטנים שחוברו באופן דקדקני ומוקפד מאוד, הכל כדי להפוך את הסימולציה לאמיתית מתמיד.

אין תמונה
רצועות, קסדה ומשקפיים שמטשטשים את הראיה הם רק חלק מהחליפה המיוחדת

החליפה שקיבלה את השם Agnes, שראשי התיבות שלו הם Age Gain Now Empathy System (מערכת להזדהות עם אנשים מבוגרים), נועדה בדיוק למטרה זו, להזדהות עם אנשים מבוגרים ולאפשר לצעירים לחוות את האתגרים והקשיים שהאנשים המבוגרים מתמודדים איתם באופן יומיומי.

בעולם שבו האוכלוסייה המבוגרת גדלה מאוד חשוב שהצעירים יכירו ויבינו את המבוגרים שחיים לצידם.

מיכוון ש-Agnes לא תהפוך לפריט לבוש ולא תגיע לחנויות האופנה מפתחיה מציעים למהנדסים, מעצבים ועוד אנשי מקצוע בולטים להתנסות בה ומקווים שבעקבות הסימולציה יבנו את הפיתוחים והמוצרים העתידיים שלהם עם התחשבות באוכלוסייה המבוגרת.

צפו בהדגמה:

>> טוקבק הזהב - אביבית בר זוהר לא דומה לאנג'לינה ג'ולי וגם לא לאורית פוקס, אז למי כן?