כולם יודעים שישראלים אחראים על כמה מהפיתוחים הפופלריים שכבשו את העולם ביניהם, ICQ (לפני שצ'אט היה קול), דיסק און קיי ואפילו עגבניות השרי. לכבוד יום העצמאות עוד קצת גאווה מקומית, חמש המצאות כחול לבן שאולי לא ידעתם עליהן. 

מקלדת לייזר

אין תמונה
מקלדת לייזר: הפיתוח הכי עתידני ומסתבר שגם הכי ארצישראלי

מקלדת הלייזר שבנויה מאותה טכנולוגיה שמקרינה מקלדת על השולחן ומאפשרת לכם להקליד ללא שימוש במקשים מקורה מסתבר בחברה ישראלית בשם Lumio. החברה הציגה את האבטיפוס הראשון של הטכנולוגיה בתערכות CeBIT בשנת 2002 והמוצר הושק שנתיים לאחר מכן. בשנת 2007 זכתה המקלדת המוקרנת לתואר "ההמצאה הטובה ביותר" בתערוכת CES לאלקטרוניקה הבידורית.

העט המתרגם, רק לאנשים שנולדו לפני שנות ה-90

אין תמונה
איך אומרים קול בעברית, גזעי?

אם נולדתם אחרי הניינטיז אז בטח לא שמעתם על העט המתרגם שגם הוא היה פרי עטו של המוח היהודי - ישראלי הקודח. כמה שנים לפני פלישת הסמארטפונים לחיינו העט המתרגם היה להיט. המכשיר דמוי העט שידע לסרוק טקסט בכל שפה ולהציג תרגום מיידי על גבי המסך הקטנטן. ההמצאה הזו פותחה על ידי חברת Wizcom שהוקמה בירושלים בשנת 1995, אך העבירה את המטה שלה לארצות הברית. לצערם הטלפונים החכמים שהתפתחו בשנים האחרונות בצורה מדהימה הפכו את המוצר שלהם לכמעט בלתי נחוץ והחברה שנקלעה לקשיים כלכליים הגישה בקשה לפירוק בתחילת השנה.

אין תמונה
עולה כסף, אבל שווה כל אגורה. בבילון
מילון בבילון

עוד בענייני תרגום, המילון הווירטואלי המפורסם, בבילון, שפותח על ידי חברת בבילון שהיא חברת בת של פורמולה מערכות הישראלית. התוכנה המתוחכמת שמאחורי המילון מאפשרת למשתמש לתרגם או להסביר ביטויים בלחיצת כפתור אחת ובזמן אמת. המילון הושק בשנת 1997 תחילה בחינם והחל משנת 2001 בתשלום, כאשר היום התוכנה כבר חצתה את קו 100 מיליון המשתמשים.

כבל לשידור תכני HD, רק בלי הכבל

תקשורת וידאו באבחנה גבוהה (WHDI), נשמע מסובך? כולכם ודאי מכירים את כבל ה-HDMI הסטנדרטי שמאפשר העברת קול ותמונה בכבל אחד ובאבחנה גבוהה, במילים פשוטות יותר High Definition ובמילים פשוטות אפילו יותר  HD. 

חברת אמימון הישראלית הצליחה להעביר את האותות בצורה אלחוטית בתדר 5GHz סטנדרטי. המשמעות, התקן שכבר נמצא בשימוש על ידי חברות רבות במתאמים שונים לקונסולות משחקים ובכרטיסי מסך יחודיים שמאפשרים לנו לצפות בתמונה חדה וברורה מאי פעם.

טלפון דרך האינטרנט

טלפוניה באמצעות האינטרנט (VoIP), אותו פרוטוקול תקשורת שמשמש כיום את השיחות של סקייפ, את שיחות הווידאו של פייסבוק , גוגל פלוס ואפילו את הטלפונים הקוויים של חברות האינטרנט. כל אלה בנויים על בסיס הפיתוח של חברת VocalTec הישראלית. החברה מחזיקה ביותר מ-30 פטנטים ומציעה אפילו שירות טלפוניה מבוסס אינטרנט משלה. עם זאת, בדומה לחברות רבות, השירות שלה נפוץ דווקא בארה"ב ולא בישראל.

אישה מחכה ליד הטלפון (צילום: Arman Zhenikeyev, Istock)
בעיות של העולם הראשון: מה נעשה עכשיו עם הטלפון? | צילום: Arman Zhenikeyev, Istock

>> אתם שלחתם: התמונות הכי משעשעות של גוגל סטריט וויו בישראל

>> וגם - צפו: דיברה בטלפון ונפלה לתוך בור