נכון, ידענו שללשחק בלגו יש קשר כלשהוא להשכלה גבוהה וקריירה מבטיחה, אבל הנה הוכחה חותכת לכך שכל ילד שמתעקש לבנות מכוניות מלגו הוא למעשה מהנדס פוטנציאלי: חברת לגו הצליחה ליצור דגם שמיש ופעיל בגודל אמיתי של מכונית הבוגאטי שירון אשר בנוי כולו מחתיכות לגו מפלסטיק.

אתם כנראה חושבים "נו באמת, זה כמו אנשים שמתחפשים ללגו ומדביקים על עצמם כמה לבנים כדי שזה כאילו ייראה שהם עשויים מלגו", אז לא. במקרה הזה, המכונית עצמה ממש עשויה מלגו – כולל ההגה, הפנסים, המראות, וגם המנוע.
בניית המכונית ארכה כ-13,500 שעות, כאשר תהליך התכנון החל ביוני של השנה שעברה, ותהליך הבנייה עצמו החל בחודש מרץ השנה. המכונית מכילה יותר ממיליון לבני לגו, שהן דומות בעיקרון לחלקים הקטנים שיש אצלכם בבית, אבל גם מעט משופרות. חטיבת ה- Technic של לגו משתמשת בהן כבר שנים כדי לבנות חלקים מיוחדים שמסוגלים להתממשק עם פינים, צירים, הילוכים ומנועים.

מה שאומר, כמובן, שלא כל המכונית עשויה מלגו, משום שאם רוצים שהרכב יעבוד יש רכיבים שלא ממש יכולים להיות מפלסטיק. המכונית בכל זאת עשויה משלדת מתכת, בטריות, הילוכים שהודפסו במדפסות תלת מימד וגלגלים אמיתיים של בוגאטי. יחד עם זאת, ההגה כאמור עשוי מלגו ובאופן די מצחיק יכול להתנתק לחלוטין מהרכב. דלתות המכונית גם הן עשויות מלגו ואפשר לפתוח ולסגור אותן כרגיל, את הספוילר אפשר להרים ולהוריד באמצעות לחיצה על כפתור, ולוח הבקרה גם הוא עשוי מלגו עם לחצנים שמסוגלים לשלוט באורות ובאלקטרוניקה. אפילו מד המהירות עשוי כולו מלגו.

ומה שבאמת מפתיע הוא שכל הדבר הזה עובד ונוסע. אמנם במהירות קצת מצחיקה של 21 קמ"ש (לגו טוענת שהמקסימום יכול להגיע ל-31 קמ"ש), אבל נוסע, וזה בהחלט לא רע בהתחשב בכך שמדובר בסך הכל במכונית צעצוע (למרות שהיא די יקרה: המנוע עצמו עולה יותר מ-70 אלף דולר). בפעם הבאה שהילד שלכם יתעקש לשחק בלגו במקום להכין שיעורי בית, כדאי שתתנו לו להמשיך.