בטח לא יכולתם לפספס את CES בלאס וגאס, תערוכת החדשנות הגדולה בעולם. קצת חפרנו, אנחנו יודעים, אבל יש לנו עוד כמה דברים קטנים שעוד לא ראיתם. על הדברים החשובים כבר דיברנו. אבל היו גם הזיות.

נתחיל מהמוצר שפעם היה להיט היסטרי ועכשיו נהיה קצת דגל שבעזרתו אתה מודיע לעולם - שאתה דוש. מקל סלפי. אנחנו יודעים זה קצת מוזר שמציגים סלפי-סטיק לצד מכוניות אוטונומיות וערים עתידניות, אבל בואו נודה באמת - מה יהיה לכם קודם ביד - רכב אוטונומי או מקל סלפי? כנראה שהמקל, רק שהפעם הוא גם מתכוונן, גם מאפשר לכם לשלוט במצלמה מרחוק וגם כולל תאורה בילד אין. וזה אפילו פיתוח כחול-לבן, משלנו.

מישראל אנחנו עוברים לניו זילנד. כמה לא מפתיע שדווקא משם מגיעים אופני מים. כן, כן, זו לא טעות - אופניים שאפשר לחצות איתם נהרות ואגמים. עשור שלם לקח ל-manta5 הניו-זילנדית לפתח את האופניים האלו וכדי שהם יהיו יותר קלים ונוחים, הם עשויים מסיבי פחמן, ובכל זאת מדובר באופניים של לא פחות מ-20 קילו. עכשיו אפשר לדווש למהירות של 20 קמ"ש על פני המים, אבל בחברה מבטיחים שבעתיד הם יהיו מהירים אפילו יותר. איכשהו, זה משהו שנראה לנו שלא ממש נשתמש בו כאן בארץ.

הרבה מאוד רובוטים ראינו ב-CES, ולא סתם - הם מסקרנים אותנו ומעסיקים את האנושות לא מעט. עד שהם ישתלטו לנו על החיים, בינתיים הם עוזרים לא מעט. אחד מהחביבים עלינו הוא Sima רובוט. תוכלו להכניס אליו טלפון סלולרי, והוא יתחיל ללכת, לרקוד ולדבר, וגם ללמד הילדים הקטנים שלכם צורות, מספרים ושמות של בעלי חיים. הרובוט הסופר חמוד הזה מגיע מצ'ילה, ואם תהיו במהלך השנה בארצות הברית, תוכלו לקנות אותו שם ב-200 דולר.

ויש עוד רובוט שהפתיע אותנו, ותאמינו לנו שכבר ראינו הכל. קוראים לו קובו (QOOBO) וכל מה שהוא אמור לעשות זה תחושה כאילו הוא חתול אמיתי. מדובר בכרית עם זנב, וקובו יכשכש בזנבו לפי קצב הליטופים שלכם. אם אתם אלרגיים לחתולים, ובכל זאת רוצים להרגיש כאילו יש להם אחד, אז הדבר המוזר הזה יעלה לכם 150 דולר. בהמשך תימכר גם גרסת הפאטיט קובו, גרסה מוקטנת יותר, או כמו שאנחנו קוראים לזה - קובו גור.