חוקרים באוניברסיטת קרנגי מלון (Carnegie Mellon) האמריקנית מציגים אבטיפוס לשעון חכם ייחודי, המקרין את תפריטי האפליקציות על הזרוע. זהו לא השעון החכם הראשון הכולל מקרן מובנה, אך החוקרים טוענים כי זו כן הפעם הראשונה בה השעון כולל חיישנים לזיהוי תנועה ומגע, וכך מאפשר אינטראקציה עם התמונה המוקרנת.

גודל התצוגה המוקרנת עומד על כ-40 סנטימטרים רבועים, פי חמש מגודלו הממוצע של מסך שעון חכם. פרט למקרן הלייזר (המסוגל להקרין בשלושה צבעים שונים), כוללת יחידת האבטיפוס מעבד מתוצרת קוואלקום (Qualcomm) במהירות 1.2 ג׳יגה-הרץ, זיכרון עבודה (RAM) בנפח 4 גיגה-בייט, וסוללה בנפח 740 מיליאמפר/שעה. זו לפי הבדיקות מספיקה לשעה אחת של הקרנה רצופה, אך היות והשימוש בשעון הוא בדרך כלל רק למספר שניות בכל פעם, הסוללה אמורה להספיק ליום עבודה אחד. מערכת ההפעלה המותקנת בדגם האבטיפוס היא אנדרואיד 5.1.

הכתבה פורסמה במקור ב-TGspot

עוד ב-TGspot: 

יש מי שצופה בכל הצילומים שלנו, קוראים לה בינה מלאכותית

העיצוב החדש של Gmail כבר זמין להפעלה 

״למרות שנותרו עוד מכשולים בדרך לייצור המוני, אנחנו מאמינים שהעבודה שלנו מדגימה את המקרה הראשון של שעון חכם בעל הקרנה פונקציונאלית ומהווה התקדמות טכנולוגית משמעותית״, כותבים החוקרים. להערכתם, ייצורו של השעון יעלה היום כ-600 דולרים ליחידה, אך מדובר עדיין בדגם גדול, כבד ולא נוח לשימוש. חברות שיאמצו את הטכנולוגיה צפויות לשפר אותה עד שתהיה מוכנה לשיווק מסחרי.