אם אתם אוהבים לצלם את החופשות שלכם, תשמחו ודאי לדעת שאת הבאות תוכלו לצלם באיכות גבוהה מאי פעם בלי להיסחב עם מצלמות כבדות, בעזרת דור חדש של מצלמות גופרו, עליו הכריזה החברה אמש (ה') והכולל כמה תוספות מרשימות למדי.

מוצר אחד עליו הכריזה החברה הוא "הירו 6 בלאק" - דור שישי למצלמת האקסטרים המוכרת שלה. החברה ייצרה מעבד משלה, כדי לשפר את יכולות הצילום של המצלמה - ואכן, קצב צילום הווידאו הוכפל ל-60 פריימים בשנייה ברזולוציית 4K ו-240 פריימים בשנייה ברזולוציית Full HD 1,080p.

בנוסף, כוללת המצלמה ייצוב דיגיטלי המדמה "גימבל" בעל שלושה צירים; צילום בטווח דינמי רחב, המאפשר איזון טוב יותר בין אזורים מוארים יותר ופחות בתמונה; שינוי איזון צבעים מהיר וחלק יותר במעבר ממקום מואר לחשוך ולהיפך; מסך מגע בגודל 2 אינצ' עם אפשרות לביצוע "זום" בהחלקת האצבע מעלה ומטה; שליטה קולית גם בהדלקה (בדור 5 הדלקה חייבה לחיצה ורק לאחר מכן ניתן היה להשתמש בשליטה קולית); וקישוריות מהירה יותר באמצעות תקן WiFi a/c בתדר 5 גיגה-הרץ לשידור והעברה מהירים יותר של הצילומים לסמארטפון.

המצלמה החדשה זמינה כבר בחנויות ומחירה הרשמי 2,400 שקל (בארה"ב 500 דולר).

כמו כן, הכריזה החברה על "פיוז'ן" - מצלמת ה-360 מעלות הראשונה שלה (עד היום היא הציעה מתקן שאליו ניתן לחבר כמה מצלמות רגילות שלה לצילום 360 מעלות). כמו כל מצלמת אקסטרים של גופרו, גם הפיוז'ן עמידה למים ומתחברת לאביזרים שונים שמאפשרים לשחרר את הידיים מלהחזיק אותה בזמן פעילות.

אבל מה שבאמת מרשים הוא היכולות שלה: את סרטוני ה-360 מעלות שלה אפשר להציג בפורמט המוכר של "כדור" (תמונה שמראה את כל הזוויות בצורה שדומה לכוכב, ולכן החברה קוראת למצב הזה "כוכב קטן"), לצפות בהם כמו ביוטיוב (הזזה של הסמארטפון לשינוי כיוון המבט בתוך הווידאו), וניתן אף לערוך את הסרטונים באמצעות האפליקציה של גופרו כדי לבחור איזו זווית תוצג במסכים רגילים בכל רגע במהלך הצפייה ללא צורך בהזזה של המסך כדי לחפש את הכיוון שבו מתרחש האקשן. כמו כן, ניתן להקפיא רגע מהווידאו ולהראות אותו מכל הכיוונים כמו ב"מטריקס". כמו כן, המצלמה כל כך חכמה שהיא יודעת להסתיר מקל סלפי או מוטות אחרים שאליהם היא מחוברת (כולל היד שלכם), כך שהתוצאה נראית כאילו עקב אחריכם צלם או רחפן.

המצלמה הזו תהיה זמינה בחו"ל מהחודש הבא תמורת 700 דולר. טרם ידוע מתי תגיע לישראל ומה יהיה מחירה.

החברה גם הכריזה על עדכון לרחפן הקארמה שלה, שמסוגל עתה לעקוב אחרי המשתמש כל עוד הוא אוחז בשלט, לצלם לפי מסלול נקודות קבוע מראש ולהטות את המצלמה גם כלפי מעלה (בזווית של עד 20 מעלות), ולא רק כלפי מטה.

יחד עם העדכון, מגיע הרחפן סוף סוף לישראל. מחירו המומלץ הוא 4,500 שקל ללא מצלמה (נועד לחיבור מצלמת גופרו קיימת), או 6,200 שקל יחד עם מצלמת ההירו 6.