משקפי גוגל
הנהגת טענה שהמשקפיים היו במצב שינה בזמן הנהיגה

אישה מקליפורניה הופתעה לגלות שאל דוח המהירות שקיבלה התווספה גם עבירת הרכבת משקפי גוגל גלאס. האם מדובר בבעיה חדשה איתה יצטרכו המשתמשים להתמודד בעת הרכבת המשקפיים החכמים של גוגל?

ססיליה עדבי מקליפורניה נהגה במכוניתה בסן דיאגו כאשר שוטר תנועה סימן לה לעצור בצד, לאור העובדה שנהגה במהירות של כ-100 קמ"ש, שזה למעלה מהמהירות המותרת. כשהתקרב השוטר אל מכוניתה של הנהגת, הוא הבחין כי היא מרכיבה את המשקפיים החכמים והוסיף את העברה לדוח התנועה.

וגם:
>> בראש ובפער ניכר: סמסונג היא יצרנית הסלולר הגדולה בעולם
>> הכירו את "קבצי צוקרברג": כל מה שיצא למייסד פייסבוק מהפה

הדוח שקיבלה הנהגת
הדוח שקיבלה הנהגת

נסביר כי על פי אחת מהתקנות בחוק הרכב בקליפורניה, נהגים אינם יכולים לנהוג ברכב במידה וקיים בו קולט, צג, מסך טלוויזיה או כל התקן אחר המאפשר הצגת שידורי טלוויזיה, אותות רדיו או שימוש באפליקציות עסקיות או בידוריות – הממוקם בחלקו הקדמי של הרכב ופונה גם כלפי הנהג.

בעוד שהחוק במתכונתו המקורית נועד למנוע מהנהגים להתקין טלוויזיות בחלקו הקדמי של הרכב, או לחילופין נועד למנוע מהם צפייה בסרטונים או תכנים במכשירי הסמארטפון שלהם בעת נהיגה, שוטר התנועה הנוכחי החליט כי גוגל גלאס נכנס גם הוא תחת ההגדרה הנוכחית.

עדבי, שסיפרה אודות המקרה בחשבון הגוגל פלוס שלה, שם היא גם פירסמה את הדוח, הבהירה כי משקפי הגלאס לא פעלו באותו הזמן שכן נכנסו למצב שינה, אך השוטר אמר לה כי הבעיה העיקרית היא שהמשקפיים חוסמים את שדה הראייה שלה.

בעוד שאין ספק שעדבי ביצעה עברת משמעותית של נהיגה מעל למהירות המותרת, עולה השאלה מה יקרה לנהגים האחרים שנוהגים כחוק, אך לא הסירו את משקפי גוגל גלאס מעיניהם. בעוד שמדינות מסויימות כבר החלו לבדוק אפשרות למנוע חוקית את הרכבתם של המשקפיים בעת הנהיגה, כנראה שיהיה עלינו להמתין בסבלנות להשקתם הרשמית לשוק על מנת לראות כיצד רשויות החוק יתמודדו עם בעיה זאת.

הידיעה התפרסמה במקור באתר Geektime