השנה הולכת להיות כנראה שנה של סמארטפונים גדולים. מאוד. לאחר שבעונת החגים נחת כאן אייפון 6+, היום הכריזה סמסונג ישראל על גלקסי נוט 4, הדור החדש של הפאבלט (סמארטפון בגודל טאבלט) שלה, החל ממחר.

הפאבלט Galaxy Note 4 של סמסונג עם ממשק בעברית (צילום: יאיר מור, NEXTER)
זול יותר מהאייפון המוגדל. Galaxy Note 4 | צילום: יאיר מור, NEXTER

המכשיר, בעל מסך בגודל 5.7 אינצ', מגיע עם מפרט דומה למכשיר הדגל המעט פחות מפלצתי של החברה, גלקסי S5 - אך עם שלל שיפורים: מלבד המסך המוגדל באיכות מוגדלת של Quad HD, הוא מגיע עם מעבד מרובע-ליבות במהירות של 2.7 גיגה-הרץ (לעומת 2.5 ב-S5), זיכרון עבודה בנפח 3 גיגה-בייט (ל-S5 יש 2) ואחסון פנימי בנפח 32 גיגה-בייט.

בנוסף, הנוט מאובזר במצלמה אחורית עם חיישן 16 מגה-פיקסל, מצלמה קדמית עם חיישן 3.9 מגה-פיקסל (S5 מסתפק ב-2) המסוגל לצלם סלפי פנורמי של 90 עד 120 מעלות, סוללה בקיבולת 3,200 מיליאמפר/שעה ותמיכה בדור 4 "אמיתי" (טכנולוגיית LTE-A, המכונה בסלקום "דור 4.5").

עוד ב-NEXTER:

כדי לבדל את המכשיר עוד קצת לעומת גלקסי S5, הוא כולל ממשק ייחודי המיועד להפוך אותו למכשיר עבודה אולטימטיבי. בין היתר, מאפשר הממשק לפתוח על המסך עד 5 אפליקציות במקביל, כאשר ניתן לגרור ולהשליך ביניהן תכנים כגון טקסטים ותמונות לביצוע מהיר של העתקה והדבקה, בדומה לעבודה עם מחשב. ניתן גם לסמן טקסטים ותמונות בעזרת עט המגע S-Pen, שרמת הרגישות שלו למגע שופרה פי 2. העט מאפשר גם לכתוב בכתב יד - גם בעברית - ולהמיר אותו לטקסט רגיל.

המכשיר יתחיל להימכר היום על ידי ספקיות הסלולר הגדולות ויהיה זמין בפועל החל ממחר. קובי כליף, מנהל חטיבת המובייל של סמסונג ישראל, ציין כי "נוט 4 הוא המכשיר החזק ביותר בשוק ואנחנו הבאנו לישראל את הדגם החזק ביותר שלו - עם המעבד המהיר ביותר ותמיכה בדור רביעי אמיתי". הוא הוסיף כי בשנים שעברו מאז השקת הדור הראשון של הפאבלט מבית סמסונג הפכה "תרבות הנוט" מקטגוריית נישה למגמה כללית, כאשר "רוב הציבור מחפש מכשירים עם מסכים גדולים".

מחירו המומלץ של המכשיר: 3,899 עד 3,999 שקל - מעט פחות ממחיר ההשקה של הדגם הקודם בסדרה, אך עדיין הרבה יותר ממחירו בחו"ל, העומד על כ-700 דולר (כ-2,650 שקל).