בסרט "על חבל דק"' שמספר את סיפורו של הלוליין שהתגנב למגדלי התאומים ורוצה ללכת ביניהם על חבל, יש סצינה שבה הוא וחבריו מנסים לחשוב איך להעביר את החבל מבניין אחד לשני. זה היה בשנות ה-70 והם חושבים להטיס מסוק על שלט, אבל פוסלים את העניין כי זה מסובך ויקר מדי.

היום אפשר לראות את הסצינה הזאת וקצת לצחוק. היום יתכן שהיו יכולים לפתור את זה באמצעות רחפן שעולה כמה מאות שקלים ואפשר להטיס מהטלפון אחרי למידה של כמה דקות. הרחפנים התפתחו בעשור האחרון בקצב מסחרר, הודות למזעור של מעבדים וחיישנים  שעוזרים לרחפן להישאר באוויר ואפילו לטוס בעצמו. והלוליין? הוא ירה את החבל עם חץ וקשת.

"בעולם החקלאות יכולים לראות רחפנים שמחליפים צוותים גדולים של כוח אדם שהיו נוסעים בטרקטורים", מספר לנו צביקה שחר מערוץ קופטרדיל ביוטיוב, "אתה חוסך הרבה מאוד שעות עבודה, וגם רואה תמונה של כל השדה מלמעלה ולראות איפה יש בעיות". חברת DJI הציגה סרטון שמראה רחפן שלה מרסס תוך שתי דקות שדה שלם, שלפועל אנושי היה לוקח יום שלם לרסס.

"עולם המשלוחים זו פנטזיה של כל חברות הרחפנים. אבל שם אין עדיין פתרון אמיתי שאפשר לראות ברחבי העולם, חוץ מציוד רפואי", אומר שחר, "אני מאמין שנראה משלוחי חבילות לנקודות איסוף, שזה יהיה דבר הראשון שנראה, ואולי בהמשך מול הבית שלנו, אבל לא בשנים הקרובות".

יריב בש, שהיה ממייסדי SpaceIL ששיגרה חללית לירח, הקים את פלייטרקס, סטארטאפ של משלוחי רחפנים, ואמר לנו דווקא שבשבועות הקרובים כבר יחל משלוחי מזון בארה"ב. מנגד, שחר מצביע על הבעיות במשלוחים כאלה. "מדובר בכלי שאם אתה עושה תנועה לא נכונה בפרופלור שלו, אז האוכל שלך יילך פייפן, וגם אתה". 

לפי הודעת משרד הבטחון מסתיים מסתיים פיתוח של רחפן בשם סקיילורד. "מדובר על סוג של רחפן שנמצא בעולם המירוצים. אפשר לשנות את הרכיבים שלו. הם טסים במהירות מאוד גבוהה ואפשר להשתמש בהן למטרות בטחוניות. הסקיילורד גם מבין בעצמו מה הוא רואה". בטורקיה יש גם רחפנים שיכולים לשאת נשק ולירות.