עוד ניסיון להפוך את חווית קניית הבגדים לקלה ומהירה יותר, הפעם הוא מגיע מחברת FaceCake שחשפה תא מדידה וירטואלי תואם הארון של שר הורוביץ (אלישיה סילברסטון) בסרט קלולס.

אין תמונה
מה שנראה כמו חלום בשנת 1995 הופך למציאות בשנת 2012. Swivel ותא המדידה בסרט קלולס

תא המדידה שקיבל את השם Swivel מבוסס על הטכנולוגיה של קינקט שמאפשרת שליטה ללא שלט על ידי חישה של תנועות הגוף.

כדי להתנסות במערכת המדידה כל מה שעל המשתמש לעשות הוא לעמוד מול המצלמה שמותקנת בה כשבעזרת הטכנולוגיה של קינקט המצלמה תופסת תמונה חיה של המודד וקולטת את תנועות הגוף שגם מופיעות על מסך המתקן.

מרגע זה כל מה שנשאר לעשות הוא לדפדף בין קטגוריות הלבוש השונות ולבחור את הבגדים, נעליים, תיק, כובע, תכשיטים ועוד אקססוריז שונים ולבסוף לראות כיצד השילובים נראים על הגוף.

אחרי שתבחרו את פריטי הלבוש שמעניינים אתכם ותלבישו אותם על גופכם הווירטואלי, גם אם שתזוזו, הבגדים הנבחרים "יזוזו" יחד איתכם וישקפו אתכם בזוויות השונות, כאילו מדובר במראה אמיתית.

אין תמונה
החיסרון הבולט הוא שלא ניתן להרגיש את הבד על הגוף

היתרונות לתא ההלבשה הווירטואלי ברורים, התאמה של בגדים ללא מדידה מעייפת או חיפוש מידות. אבל יש גם לא מעט חסרונות בשיטת המדידה הזו כשהעיקרי שביניהם הוא שלא באמת ניתן להרגיש את הבד או להבין כיצד הבגד נראה על הגוף. כמובן אופציה האופטימלית היא לשלב בין השניים, תחילה למדוד את האאוטפיט בצורה וירטואלית ואז גם פיזית.

תכונה בולטת שמשפרת את חוויית המדידה, במיוחד עבור המתלבטים היא האפשרות לשלוח את התמונה לחברים או לשתף אותה ברשתות החברתיות וכך לקבל גם את חוות דעתם.

לפי החברה, הזיכרון של תא המדידה הייחודי מאפשר לאחסן כ-7,000 פריטי לבוש שונים.

כמו כן טוענים בחברה כי כבר השנה Swivel יהיה זמין לרכישה פרטית או מסחרית (בקניונים וחנויות בגדים למשל), בינתיים רק בארה"ב. עם זאת לא צוין המחיר של תא המדידה החדשני.

>> וגם: זה חלון או מחשב? סמסונג מציגה את החלון של העתיד