השבוע חגגנו את ט"ו בשבט, ואי אפשר שלא להזכיר את הפיתוחים המודרניים שעוזרים לנו לגדל סוגים שונים של צמחים.

הראשון הוא Flower Care Monitor - חיישן ש"שותלים" באדמה של עציץ והוא מנתח אותה ואומר מתי צריך להשקות, לדשן או לחשוף את הצמח לאור.

אמנם, חיישנים כאלה קיימים כבר מספר שנים, אך רק לאחרונה החל אחד כזה להימכר בישראל באופן רשמי. מחירו 140 שקל ועידן בן טובים מגיקטיים, שניסה אותו, מספר שכרוצח בזיליקומים סדרתי הוא מרוצה מהיכולת לגדל את העציץ שלו כמו שגידל טמגוצ'י לפני 20 שנה - אם כי העציץ אצלו רק 35 ימים, כך שעוד נחיה ונראה אם החפיץ הזה יעזור לו להאריך ימים.

פיתרון אחר לגידול צמחים בבית הוא MixPockets, שעליו עבד בר טסלר בשנתיים האחרונות ובחודש הבא צפוי להתחיל השיווק. מדובר בכיסי בד קטנים, שבתוכם אדמה ודשן, ואפשר לתלות אותם בתוך הבית ולגדל בהם תבלינים וצמחי מאכל אחרים כמו חצילים, בזיליקום או עגבניות.

את הכיסים ניתן יהיה להזמין באינטרנט והם יגיעו עד הבית עם שליח שגם יעזור בתלייה. ואם תצליחו להתמיד בזה, לא תצטרכו יותר לרכוש תבלינים ביוקר בסופרמרקט.

רעיון אחר ופרוע בהרבה אפשר למצוא ביפן - ארץ הרעיונות הפרועים. שם משווקים את Fruit Mould - מארזי פלסטיק שמלבישים על הפירות כשהם עוד צעירים, קטנים ורכים, והם מקבלים גודלים אל תוך הצורה של המארז. הצורות הכי פופולאריות הן ריבוע ולב והפרי שעושים איתו את זה הכי הרבה הוא אבטיח.